• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

جستجو

اخبار

بسته بندی درست حلقه مفقوده صادرات محصولات کشاورزی/ ورود اینترنت و تجارت الکترونیکی در حوزه کشاورزی سبب توسعه اقتصادی و افزایش صادرات می شود

رئیس سازمان فرآورده های کشاورزی شهرداری ارومیه؛

بسته بندی درست حلقه مفقوده صادرات محصولات کشاورزی/ ورود اینترنت و تجارت الکترونیکی در حوزه کشاورزی سبب توسعه اقتصادی و افزایش صادرات می شود

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل مزاحم شهری و فرآوردهای کشاورزی شهرداری ارومیه  بر حمایت از توسعه صادرات محصولات کشاورزی تاکید کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛  ولی مناف زاده در گفت و گو با واحد خبر اداره اطلاع رسانی و بین الملل با اشاره به مقوله توسعه صادرات محصولات کشاورزی، اظهار کرد:  میدان میوه و تره بار شهرداری ارومیه از آن جایی که متولی فروش میوه و تره بار است، در راستای بسترسازی  صادارات محصولات جهت حمایت از کشاورزان و رونق اقتصادی در شهر قدم برداشته و در این باره نقش اساسی بر عهده دارد.

وی ادامه داد: سال گذشته با ورود در بحث توسعه صادارات سیب توانستیم صادرات آن را از 35 هزار تن به 300 هزار تن  در سال ارتقاء دهیم .

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل مزاحم شهری و فرآوردهای کشاورزی شهرداری ارومیه  با بیان اینکه درحال حاضر و در فصل میوه های فصلی بیش از دو هزار تن  میوه طی هر روز به محل میدان میوه و تره بار وارد می شود، گفت:  اوج ورود میوه به میدان طی ماه های شهریور و مهر ماه با برداشت محصولات سیب و انگور افزایش می یابد که بر این اساس ورود به مقوله صادارات حیاتی است .

مناف زاده با اشاره به حمایت قاطع شهردار ارومیه از مقوله صادرات محصولات کشاورزی، عنوان کرد:  شناسایی بازارهای هدف و بازاریابی محصولات کشاورزی، توسعه زیر ساخت های صادارات چون حمل و نقل،  اتخاذ تمهیدات ویژه در گمرک جهت تسریع در خروج کامیون های حمل بار به دلیل فاسد نشدن میوه ها،  پیشنهاد خط هوایی برای صادرات و اتخاذ بسترهایی جهت سورتینگ و بسته بندی محصولات کشاورزی از جمله اقدامات در بحث صادرات محصولات کشاورزی است.

به گفته وی محصولات کشاورزی استان آذربایجان غربی از کیفیت خوبی برخودارند اما در مقوله بسته بندی محصولات جهت عرضه و رقابت در بازار رنج می برد که در این راستا از سرمایه گذارن  دعوت می شود  در بحث توسعه صادارات محصولات کشاورزی و بحث سورتینگ میوه ورود کنند و از این رو مکانی برای این امر در میدان میوه و تره باره تعبیه شده است.

مناف زاده با اشاره به توسعه زیرساخت های توسعه صادارات محصولات کشاورزی چون توسعه حمل و نقل، بیان کرد: براین اساس در فاز اول خرید  پنج  دستگاه کامیون یخچال دار جهت حمل بار محصولات کشاورزی از بودجه سازمان تا پایان سال در نظر گرفته شده است .

وی با اشاره به ورود سرمایه گذاران  در بحث توسعه محصولات کشاورزی، تصریح کرد:  ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری نوشته شده و آماده برای ورود سرمایه گذاران به این موضوع است.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل مزاحم شهری و فرآوردهای کشاورزی شهرداری ارومیه  در ادامه با اشاره به  راه اندازی تجارت الکترونیک در بازار خرید و فروش  میوه ارومیه  در آینده  یادآور شد:  رشد سریع اینترنت موجب ترویج  و پیشرفت بیشتر درتوان و پتانسیل تجارت الکترونیک شده و اینترنت و تجارت الکترونیکی زندگی مصرفی وکسب وکار سنتی را متحول کرده که ورود آن در حوزه کشاورزی نیز باعث توسعه اقتصادی و به ویژه توسعه صادرات می شود .

وی گفت: در تجارت الکترونیکی کشاورزی یک حوزه موثر اطلاع رسانی کشاورزی است  که برای توسعه، مشارکت و سرمایه گذاری در بخش کشاورزی از طریق سرویس اطلاع رسانی، خدمات ارائه شده توسط اینترنت و تکنولوژی های مرتبط با آن است.

مناف زاده با بیان اینکه راه اندازی تجارت الکترونیک در عرضه میوه منجر به بازار یابی محصولات کشاورزی می شود ، بیان کرد:  بازاریابی از طریق اینترنت توانمندی وقابلیت های خاص را برای همه را فراهم می کند.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل مزاحم شهری و فرآوردهای کشاورزی شهرداری ارومیه  خاطر نشان کرد:  با راه اندازی سامانه تجارت الکترونیک در بازار خرید و فروش میوه سعی است با راه اندازی دبیرخانه آن در شهر ارومیه این مهم در سطح کشور مطرح شود .

نویسنده: روابط عمومی/پنجشنبه, 19 مهر,1397/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (46)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x
آمار بازدید
دی ان ان