• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

جستجو

اخبار

دوره هاي آموزشي آتش نشاني و فضاي سبز براي 300 نفر از مديران و كاركنان شهرداري ها برگزار شد

دوره هاي آموزشي آتش نشاني و فضاي سبز براي 300 نفر از مديران و كاركنان شهرداري ها برگزار شد

 معاون امور شهرداري هاي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور از برگزاري دوره هاي آموزشي با موضوع فرماندهي عمليات آتش نشاني در ساختمانهاي بلند و آبياري فضاي سبز شهري از سوي اين سازمان براي بيش از 300 نفر از مديران و كاركنان شهرداري ها طي هفته گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومي  شهرداری ارومیه، هيربد معصومي، معاون امور شهرداري هاي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور  ضمن بيان مطلب فوق افزود: دوره آموزشي "فرماندهي عمليات آتش نشاني در ساختمانهاي بلند" با توجه به حساسيت وزيرمحترم كشور و اهميت اين موضوع براي دست اندركاران مديريت شهري، علي الخصوص پس از حادثه تاسف بار ساختمان پلاسكو، و همچنين توجه شهروندان به اين مباحث، با حضور بيش از 150 نفر از معاونين و مديران عمليات سازمان ها و واحدهاي آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري ها 19 ارديبهشت در شهر گرمدره استان البرز برگزار شد.

وي عناوين برخي مباحث علمي مطرح شده در دوره آموزشي فرماندهي عمليات آتش نشاني را به اين شرح ذكر نمود: مقاومت سازه در برابر آتش، مديريت بحران، عمليات در ساختمان هاي بلند مرتبه و نگاهي به ويرايش جديد مبحث سوم مقررات ملي ساختمان.

وي همچنين گفت: بررسی ایمنی ساختمان های بلند در برابر آتش سوزی، احصاء مشکلات و نواقص ساختمان های بلند مرتبه به منظور پیشگیری از وقوع حوادث و جلوگیری از خسارات احتمالی اعم از تلفات جانی، مالی و تامین ایمنی لازم در این ساختمان ها از جمله انتظارات شهروندان و اولويتهاي مديريت شهري است و در اين دوره آموزشي سعي شد تا بخش هايي از اين مباحث براي معاونين و مديران عمليات سازمان ها و واحدهاي آتش نشاني و خدمات ايمني كشور تشريح شود.

معصومي در ادامه گفت: دوره آموزشي آبياري فضاي سبز شهري با حضور 150 نفر از مسئولين و كارشناسان آبياري فضاي سبز شهري شهرداري هاي زير 100 هزار نفر جمعيت كشور در روزهاي 21 و 22 ارديبهشت در مشهد مقدس برگزار شد.

وي در خصوص اين دوره گفت: اين دوره آموزشي در پنج محور تامين آب پايدار و استفاده از پساب در فضاهاي سبز، مديريت فضاي سبز در شرايط كم آبي، محاسبه نياز آبي فضاي سبز و بررسي و مقايسه سيستم هاي ابياري، آشنايي با فضاي سبز كم نهاده و تاثير آن بر كاهش مصرف آب، آشنايي با تكنولوژي تصفيه خانه‌هاي محلي در تامين آب فضاي سبز برگزار شد.

معاون امور شهرداري هاي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور با اشاره به اينكه کم آبی از مهم ترین بحران هاي آینده در جهان است وهنوز بسیاری از افراد اين بحران را باور ندارند و از ابعاد مختلف آن آگاه نيستند، اضافه كرد: هدف اصلي از برگزاري اين دوره آموزشي، آشنا ساختن دست اندركاران شهرداري ها با بحران آب و ایجادحساسیت روی اين مسئله در مديريت شهري، ظرفیت سازی در مدیریت جامع منابع آب، انتقال تجربیات موفق و كاربردي در مقابله با کم آبی و ارائه راهکارهايي در زمینه برنامه های اجرایی و مدیریتی اين مبحث در شهرها بود.

معصومي اضافه كرد: اين دوره ها با هدف ارتقاي دانش شغلي مديران، معاونين و كارشناسان سازمان هاي تابعه معاونت هاي خدمات شهري شهرداريها از سوي مركز مطالعات برنامه ريزي شهري و روستايي و با همكاري دفتر هماهنگي عمراني و خدمات شهري سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشو برنامه ريزي و اجرا شد.

نویسنده: روابط عمومی/ﺳﻪشنبه, 26 اردیبهشت,1396/دسته ها: اخبار شهرداری

 

تعداد نمایش ها (188)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
آمار بازدید
دی ان ان