• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

اخبار

آغاز عملیات کاشت پیاز لاله و نشاهای فصلی در ارومیه

آغاز عملیات کاشت پیاز لاله و نشاهای فصلی در ارومیه

عملیات کاشت پیاز لاله و رقم جدید با نام لاله واژگون وکاشت نشاهای فصلی در سطح شهر ارومیه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ارومیه : با کاشت انواع پیاز لاله و نشا فصلی در مناطق 5 گانه شهرداری ، در بهار سال 1394 شهر ارومیه به استقبال بهاری پر از لاله های شکفته و رنگارنگ خواهد رفت .

ولی مناف زاده، مدیر عامل سازمان پارکها وفضای سبز شهرداری ارومیه در این زمینه اظهار داشت : کاشت پیازهای لاله در رنگ بندی های متفاوت وزیبا ، در طرح استقبال از بهار طبیعت از سوی این سازمان با نگاه ویژه ای دنبال می شود و امسال نیز اجرای این عملیات در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد : سال گذشته انواع پیاز لاله و غده کوکب در عرصه های فضای سبز شهری کاشته شد ، امسال نیز با تنوع بیشتر ادامه می یابد و این عملیات مقدمه ای برای استقبال از بهار سال 1394 است که به منظور ایجاد جلوه های بصری زیبا و درخور توجه با استقبال از کاشت گل وگیاه صورت می گیرد و با توجه به استقبال شهروندان از کاشت پیاز لاله در فضاهای سبز شهری ، امسال در محدوده گسترده تری اجرا خواهد شد .

مناف زاده سعیدلو با بیان اینکه عملیات کاشت پیازهای لاله همزمان با عملیات کاشت نشاهای فصلی اعم از بنفشه ، مینا چمنی ، شب بو و .... متناسب با شرایط آب و هوایی ارومیه در سطح بوستانها ، میادین ، بلوارها و ورودیهای اصلی شهر اجرا خواهد شد اضافه کرد ، با توجه به ظرافت وجود گلهای رنگارنگ ،زیبایی وطراوت خاصی به سیمای شهری می بخشد و در بهار سال جدید به تحقق خواهد رسید.

 وی با اشاره به فواید فضای سبز و اثر بخشی آن در زیبا شدن سیمای شهر و تاثیرات مثبتی که زیبایی های طبیعی در روحیه شهروندان دارد ، از شهروندان خواست در حفظ و نگهداری گلها کوشا بوده  ودر نگهداری این فضاها با سازمان پارکها و فضای سبز همکاری نمایند .

وی در پایان گفت : مساحت گل کاریهای سطح فضاهای سبز شهر ارومیه برای استقبال از سال  1394 ، گونه های مختلف که یکی از اولویتهای سازمان می باشد ، در صورت فراهم بودن شرایط حدود سی هکتارخواهد بود که حاصل مساعدتهای شهردار ارومیه می باشد .


 گفتنی است با ارائه راهکار و اقدامات مشاور مدیر عامل سازمان مهندس نیما قهرمانی درراستای تهیه بستر مناسب از جمله آزمون خاک ، عناصر میکرو واصلاح بافت خاک ارائه شد ،  که این عملیات باعث بهبود کیفیت انواع پیاز لاله و غده کوکب و نشا های فصلی در سال جدید خواهد شد.

نویسنده: روابط عمومی/شنبه, 22 آذر,1393/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (605)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
آمار بازدید
دی ان ان