اخبار

اخبار و رویداد های شهر ارومیه و شهرداری ارومیه

ابر برچسب ها

جدیدترین خبر ها

اخبار

انتقال ضایعات فروشان به خارج از محدوده شهری
خانم مریم نقی پور
/ دسته ها: اخبار شهرداری

انتقال ضایعات فروشان به خارج از محدوده شهری

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه:

به گزارش ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه، رسول اصغرزاده با اشاره به اینکه در طول یک دهه گذشته اقدامات مناسبی برای ساماندهی ورودهای شهری انجام گرفته است، بر ضرورت انتقال ضایعات فروشان مستقر در ورودی‌ها به خارج از محدوده شهری تاکید کرد و گفت: آنچه که امروزه شهروندان و مسافران را از لحاظ منظر و سیمای شهری آزار می‌دهد تجمع ضایعات فروشان در ورودی ورودی شهر است.

وی تصریح کرد: با تعاملات انجام گرفته با ارگان ها و سازمان های مربوطه و اتاق اصناف استان طی جلسات برگزار شده مصوب شده است که مکان خاصی برای انتقال ضایعات فروشی‌ها به خارج از محدوده شهری در نظر گرفته شود اما هنوز مذاکرات برای تخصیص محل برای این منظور ادامه دارد.

اصغر زاده تخصیص محل مناسب برای انتقال سریع ضایعات فروشان را مطالبه جدی شورای شهر از اراده کل راه و شهرسازی عنوان کرد و افزود: زیباسازی چهره و منظر شهری امروز مطالبه اصلی شهروندان است و جامعه اصناف آمادگی کامل برای همکاری جهت تحقق این مهم را دارد.

وی با اشاره به معضل وانت بارهای سیار میوه فروشی در حاشیه شهر و خیابان‌های تندرو، معتقد است از آنجایی که ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی از وظایف شهرداری بوده و برای آن مصوبات هم دارد اما شهرداری در موضوع ساماندهی وانت بارهای سیار علیرغم تذکرات داده شده تعلل کرده است.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه در رابطه با تحقق سند 2020 شهر ارومیه، با بیان اینکه در برنامه‌های تحقق این سند گام‌های رو به جلوی خوبی برداشته شده است،  بیان کرد: ایجاد حساسیت نسبت به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهر ارومیه و نقش آن در ایجاد توسعه ماندگار از جمله اهدافی است که در سند 2020 پیگیری می‌شود.

وی گفت:  شهر ارومیه با توجه به استعدادهای بالقوه‌ای که دارد می‌تواند همانند بسیاری از شهرها کانون توجه گردشگران ایرانی و توریسم بین‌الملل باشد و باید به موضوع ارومیه 2020 به صورت ملی نگاه شود.

اصغر زاده عنوان کرد:  شهروندان در موضوعات شهروندی و شهری همواره مشارکت و همراهی قابل تحسینی داشته اند و از این رو ارومیه 2020 میتواند گام مهمی در راستای شناسایی استعدادهای این شهر باشد و زمینه را برای ارتقاء و توسعه شهر ارومیه در سال‌های آتی فراهم کند.

Print
275 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
دی ان ان