• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

اخبار

اهم اقدامات مدیریت شهری در ماههای محرم و صفر

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ارومیه شرح داد:

اهم اقدامات مدیریت شهری در ماههای محرم و صفر

اهم اقدامات مدیریت شهری در ماههای محرم و صفر تشریح شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ارومیه، علی اصغر احمدزاده با اشاره به برنامه ها و اقدامات مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ارومیه در طی ماه های محرم و صفر اظهار کرد: این مدیریت با توجه به نیاز مساجد، تکایا، حوزه های علمیه و هیئات مذهبی به بیش از 70 درخواست در این راستا جواب داده و بنر، ریسه و پرچم مورد نیاز آنها را تأمین کرد.

وی افزود: همچنین با مشارکت مدیریت ارتباطات و امور بین الملل ایستگاههای صلواتی در سطح شهر برپا شده و این مجموعه در فضاسازی سطح شهر با نصب ریسه و پرچم نیز یاریگر بخشی از اقدامات سازمان سیما، منظر و فضای سبز شد.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ارومیه گفت: در نمازخانه شهرداری مرکزی هر پنجشنبه به صورت هفتگی مراسم قرائت زیارت عاشورا و سخنرانی مذهبی برپا می شد که با مشارکت تمامی معاونتها، مناطق و سازمانها این مهم امکانپذیر شد.

احمدزاده ادامه داد: امسال مشارکت در اجرای برنامه های هئیات مذهبی جهت اجرای هرچه بهتر و باشکوه تر عزاداری ها را به طور ویژه و با دستور شهردار محترم ادامه دادیم و در این راستا بستر سازی مکان تعدادی از هیئت ها جهت برگزاری عزادارای خیابانی و میدانی را شاهد بودیم.

وی تصریح کرد: در حوزه تولیدات رسانه ای نیز نماهنگ  من الغریب که با حمایت و پشتیبانی مدیریت ارتباطات و امور بین الملل انتشار یافت و در صداوسیما و رسانه های مختلف بارها بازنشر شد.

احمدزاده با اشاره به اقدامات سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری یادآور شد:  نصب 80 المان ویژه محرم در سطح شهر را با تلاشهای این سازمان شاهد بودیم و همچنین سازمان مدیریت پسماند نیز برای اولین بار طرح فرهنگی پاکبانان محرم را در روزهای تاسوعا، عاشورا و اربعین به اجرا درآورد.

وی به توسعه اپلیکشن نوای نینوا از سوی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز اشاره ای داشته و در ادامه اظهار کرد: برگزاری مراسم 8 محرم تجمع لبیک یا حسین(ع) با اقدامات گسترده فرهنگی و تبلیغاتی و اجرایی از سوی روابط عمومی شهرداری و همچنین تخصیص 30 دستگاه اتوبوس به این امر جهت ایاب و ذهاب شهروندان از سوی سازمان حمل و نقل بار و مسافر را امسال شاهد بودیم.

احمدزاده به تهیه و انتشار تیزر اطلاع رسانی پیاده روی جاماندگان اربعین که از رسانه های مختلف به کرات انتشار یافت، اشاره و یادآور شد:  برنامه ریزی و اجرای مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین از جمله اقدامات ماندگار شهرداری ارومیه است و طی این برنامه ریزی موکب های مختلف در مسیر پیاده روی جاماندگان اربعین(11 موکب) ایجاد و پخش نذری و احسان را برنامه ریزی کردیم ، همچنین فضاسازی مسیر پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی از میدان ولایت فقیه تا بقعه ابن خلیلان را شاهد بودیم.

وی به کلنگ زنی آغاز مرمت و توسعه بقعه محمد بن خلیلان و همچنین فضاسازی محوطه داخلی وبیرونی این بقعه در روز اربعین اشاره کرد و یادآور شد: این بقعه بسیار ارزشمند ان شاء الله در آینده به یکی از جاذبه های گردشگری مذهبی ارومیه تبدیل خواهد شد.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ارومیه سایر برنامه های شهرداری ارومیه به غیر از اقدامات معاونتها، مناطق و سازمانهای تابعه به شرح ذیل عنوان کرد:

1-  برگزاری مراسم سخنرانی و عزاداری دهه اول در شهرداری مرکزی

2-  اهتزاز پرچم بزرگ اباعبدالله الحسین(ع) در شهرداری مرکزی به عنوان مرکز شهر و اعلان عزا

3-  نصب بنر بزرگ دایره 36 مترمربعی در تمامی ورودی های شهر با عنوان این شهر عزادار حسین(ع) است.

4-  اعزام موکب صاحب الزمان(عج) به همراه نیروهای شهرداری به شهر سامرا و استقرار در این شهر با پذیرایی روزانه 10 هزارنفر

5-  مشارکت در برگزاری کنگره ملی شعر جوان عاشورایی به زبان ترکی آذری که روز چهارشنبه این هفته برگزار می شود.

6-  مشارکت در برگزاری کنگره ملی شعر عقیله العرب به زبان ترکی آذری(14 مهرماه برگزار شد)

7-  حمایت ویژه از برگزاری مراسم شاه حسین گویان موکب رضوی جهت برگزاری مراسم در ده روز مانده به اربعین حسینی در خیابان امام 2 و همچنین شاه حسین گویان در 9 پله

نویسنده: روابط عمومی/شنبه, 11 آبان,1398/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (164)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
آمار بازدید
دی ان ان