• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

اخبار

با رعایت توصیه های ایمنی زمستان خود را بیمه کنیم

با رعایت توصیه های ایمنی زمستان خود را بیمه کنیم

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه گفت: با رعایت توصیه های ایمنی در آغاز فصل سرما، زمستان خود را بیمه کنیم.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ارومیه، ابراهیم شاد قوشچی با اشاره به کاهش نسبی دمای هوا و آغاز فصل های سرما بر رعایت نکات ایمنی در استفاده از وسایل گازسوز تاکید کرد.

وی افزود: شهروندان باید در نصب وسایل گاز سوز دقت کافی را داشته و قبل از استفاده از بخاری باید از باز بودن مسیر دودکش مطمئن باشند.

وی اضافه کرد: هر وسیله گاز سوز باید یک دودکش مجزا و ویژه و حداقل یک متر از کف پشت بام و لبه دیوار مجاور فاصله داشته باشد.

شاد قوشچی با اشاره به اهمیت کنترل دقیق وسایل گازسوز به منظور اطمینان از سلامت کارکرد آنها گفت: کلاهک H مانند در مبادی خروجی دودکش ها برای ممانعت از فشار جریان باد و خروج گاز های سوخت الزامی است.

وی توجه به برچسب انرژی و استاندارد بودن لوازم گازسوز در هنگام خرید را مورد تاکید قرار داد.

وی استفاده از لوله های آکاردیونی (خرطومی) به عنوان دودکش وسایل گازسوز را بسیار خطرناک دانست و گفت: در نصب بخاری باید از دودکش های گالوانیزه و ضد زنگ با حداقل تعداد زانو، بست فلزی و شیلنگ استاندارد و مخصوص استفاده شود.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه گفت: رنگ شعله گاز در وسایل گاز سوز بسیار مهم است و در صورتی که سوخت کامل و صحیح باشد رنگ آن آبی خواهد بود.

شاد قوشچی تصریح کرد: رنگ شعله به غیر از آبی علامت خطر است و حادثه سنگین جانی در پی خواهد داشت لذا باید وسیله گاز سوز را خاموش و علت را بررسی نمود.

وی افزود: به هیچ وجه بخاری و شومینه بدون دودکش در محیط های بسته مانند اتاق خواب و آبگرمکن در مکان هایی مانند انباری، آشپزخانه های کوچک، حمام یا رختکن و پاسیو نباید نصب شود.

وی خاطر نشان کرد: برای تبادل هوا و جریان اکسیژن کافی متناسب با سامانه های گرمایشی نصب شده در محیط های مسکونی دقت لازم صورت پذیرد و به هنگام استفاده از بخاری زیر درب ها و یا کانال کولر برای عبور هوا باز باشد.

نویسنده: روابط عمومی/ﺳﻪشنبه, 04 آذر,1393/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (784)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
آمار بازدید
دی ان ان