• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

جستجو

اخبار

با فرهنگ‌سازی تفکیک  زباله از مبدأ، 150 تن زباله در روز بازیافت می شود

با فرهنگ‌سازی تفکیک زباله از مبدأ، 150 تن زباله در روز بازیافت می شود

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه گفت: با  افزایش مشارکت مردم در تفکیک زباله و آغاز این طرح در فرهنگسراهای شهرداری  و دفاتر تسهیل گری  حدود 30 درصد از تولید روزانه زباله یعنی 150 تن زباله در یک برنامه 5 ساله  قابل تفکیک و بازیافت به مواد دیگر خواهد بود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛ احد یوسفی  اظهار کرد: روزانه به طور میانگین 500 تن زباله در این شهر تولید می‌شود که با فرهنگ‌سازی تفکیک از مبدأ و سلسله اقدامات فرهنگسراهای شهرداری و دفاتر تسهیل گری ارومیه امکان کاهش ان تا یک سوم موجود وجود دارد.

وی افزود:  این مقدار در فصول مختلف سال از جمله در فصل برداشت محصول و عرق‌گیری از انواع گیاهان مرتبط به این خطه از کشور تغییر می‌کند.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه بیان کرد: برای دفن زباله‌ها زمینی به مساحت 80 هکتار در نظر گرفته شده و زباله‌های شهر ارومیه، دهیاری و شهرهای سرو، سیلوانا، نوشین شهر و قوشچی در محلی به نام سایت نازلو به صورت مکانیزه و با ماشین آلات مختلف حمل و دفن می‌شوند.

به گفته وی هزینه  جمع‌آوری، حمل و دفن زباله‌های شهری حدود  3 میلیارد و 200 تا 3 میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه در ماه برای شهرداری ارومیه در بر دارد که در سال از 42 میلیارد تومان هم فراتر می‌رود.

یوسفی ادامه داد:  در مجموع فقط روزانه یک تن زباله قابل‌ تفکیک به صورت سیستمی توسط سازمان مدیریت پسماند تفکیک می‌شود که بیشتر این اقلام از جنس شیشه، کاغذ و فلز هستند بنابراین فرهنگ ‌سازی طرح تفکیک از مبدأ در شهر ارومیه نیاز به تقویت مستمر دارد تا با کاهش حجم تولید روزانه هزینه‌ های حمل و دفن آن نیز تا حدود یک سوم کاهش یابد.

وی گفت:  از چندی پیش محل‌های دیگری از جمله فرهنگسراهای شهرداری و دفاتر تسهیل گری برای افزایش مشارکت مردم در تفکیک زباله آغاز شده که در صورت اثر بخش بودن حدود 30 درصد از تولید روزانه زباله یعنی 150 تن زباله در یک برنامه 5 ساله  قابل تفکیک و بازیافت به مواد دیگر خواهد بود.

نویسنده: روابط عمومی/ﺳﻪشنبه, 07 خرداد,1398/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (195)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
آمار بازدید
دی ان ان