• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

اخبار

برگزاری اولین کارگاه تخصصی سرمایه گذاری ها در شهرداریها در شهر ارومیه

برگزاری اولین کارگاه تخصصی سرمایه گذاری ها در شهرداریها در شهر ارومیه

اولین کارگاه تخصصی سرمایه گذاری ها در شهرداریها با همکاری استانداری آذربایجان غربی (معاونت امور عمرانی و دفتر امور شهری و شوراهای اسلامی استانداری) و شهرداری ارومیه (روابط عمومی شهرداری، دفتر سرمایه گذاری و مشارکت و مرکز آموزش ضمن خدمت شهرداری ارومیه) در سالن خانه جوان ارومیه و با حضور مهندس سعادت استاندار آذربایجان غربی، دکتر بهادی، معاون عمرانی استاندار، مهندس ندیم رئیس کمیته سرمایه گذاری کلانشهرها، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ارومیه و نیز شهرداران و اعضای شوراهای شهر استان آذربایجان غربی برگزار شد.

در آغاز نشست مهندس داداش زاده ، مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای اسلامی استانداری آذربایجان غربی ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان گفت: امروز سرمایه گذاری در شهرها یکی از مهمترین بخش های توسعه شهری است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بودجه شهرداری ها اظهار داشت: 60 درصد از بودجه کلی شهرداری ها از بخش بودجه سرمایه گذاری و مدیریت شهری تأمین می شود که با مدیریت صحیح می توان این بودجه را محقق نموده و در کنار دولت کمک حال بزرگی برای توسعه شهرها می شود و به نظر ما، امروز شهرداریها باید به فکر درآمد پایدار از طریق جذب سرمایه گذاران خارجی و داخلی باشند.

مهندس داداش زاده در ادامه سخنانش با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در پروژه های شهری گفت: عصر عوارض به اتمام رسیده و اگر می خواهیم با توجه به پیشرفت های دنیا رقابت کنیم باید به فکر مشارکت دادن مردم در امر پروژه های شهری باشیم و این امر محقق نخواهد شد مگر با جلوگیری از برخوردها و سلیقه های شخصی، ترمیم و دعوت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی.

در ادامه نشست دکتر بهادری معاون امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی گفت: در ترسیم سند چشم انداز توسعه نظام و نیز سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص اجرای اصل 44 قانون اساسی، بر اصل سرمایه گذاری به عنوان محور توسعه شهری تأکید شده و همه مسئولان مکلف به حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی هستند.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: بی تردید تمام نتایج و مظاهر مطلوب اقتصادی مانند افزایش اشتغال، ارتقای کمیت و کیفیت تولید کالا و خدمات و رفاه و استاندارد زندگی و افزایش صادرات کالاهای با ارزش افزوده بیشتر، تنها از طریق افزایش کمیت و ارتقای کیفیت سرمایه گذاری حاصل می شود.

دکتر بهادری در بخش دیگری از سخنانش اذعان داشت: امروز شهرداری ها نیز در راستای تحقق اهداف و رسالت های خویش بدون تکیه بر سرمایه گذاری بخش خصوصی قادر به اداره مطلوب شهر و اجرای طرح های زیربنایی نیستند و نمی توانند انتظارات و مطالبات روز افزون شهروندان را با منابع محدود داخلی جوابگو باشند و ناگزیرند از سرمایه گذاری بخش خصوصی که محور و اساس توسعه پایدار شهرداری می باشد استفاده نمایند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه نباید اجازه دهیم سرمایه های بخش خصوصی به دیگر استان ها انتقال یابند، گفت: استان آذربایجان غربی تمام ظرفیت ها و پتانسیل های مربوط به جذب سرمایه گذار در تمام حوزه های شهری را دارد و از این حیث جز نادر استان های کشور می باشد و از شهرداران، اعضای شوراهای اسلامی شهرها، مدیران دستگاه های اجرایی انتظار می رود با اتخاذ تدابیر مناسب ضمن جلوگیری از خروج و انتقال سرمایه های بخش خصوصی به دیگر استان ها و کشورها، زمینه را برای جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی فراهم نمایند.

محمد حضرت پور، شهردار ارومیه نیز در این نشست گفت: ارومیه، شهری است با پیشینه تاریخی، فرهنگی، اجتماعی و قابلیت های جهانشمول به لحاظ عملکرد شهری است و منطقه ای در سطح کلان اقتصادی، خواستگاه ادیان، اقوام، ارتباطات و اجتماعات و میزبان مهربانی ها، دلگرمی ها، سرمایه گذاریهاست.

شهردار ارومیه در ادامه سخنانش افزود: اگر امروز شاهد پیشرفت و توسعه شهر ارومیه هستیم همگی مدیون حمایت ها و همدلی مسئولین استانی شورای اسلامی شهر، شهرداری ارومیه و حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.

وی در بخش دیگری از سخنانش اذعان داشت: اینجانب جا دارد از  حسن اعتماد و سرمایه گذاری های صورت گرفته شرکت های داخلی و خارجی در چند سال اخیر در شهر ارومیه تشکر و قدردانی نمایم و از اینکه توفیق خدمتگزاری و انجام وظیفه در کلانشهر ارومیه نصیب اینجانب و همکاران محترم این خانواده بزرگ گردیده، خداوند بزرگ و منان را شاکر بوده و امیدوارم اینجانب و همکاران محترم در شهرداری ارومیه و شهرداریهای استان در راه خدمتگزاری توانسته باشیم و با ارتقاء سطح رضایتمندی شهروندان و ایجاد تغییر در نگرش، برنامه ریزی و توجه به پیشرفت اصولی و معاصر سازی مدیریت شهری و فراخوان جذب متفکران و سرمایه گذاران توانمند در توسعه و آبادانی بخشی از این مرز و بوم گامی برداریم.

در ادامه نشست، خاتمی، مدیر سرمایه گذاری و مشارکت شهرداری ارومیه با اشاره به نقش مهم سرمایه گذاری در شهرها به بیان فعالیت ها و عملکرد خود در بخش سرمایه گذاری پرداخت.

نویسنده: روابط عمومی/دوشنبه, 19 اسفند,1392/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (1074)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
آمار بازدید
دی ان ان