• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

اخبار

برگزاری همایش بررسی چالش های پیش رو در مدیریت شهرنشینی در ارومیه

برگزاری همایش بررسی چالش های پیش رو در مدیریت شهرنشینی در ارومیه

صبح دیروز به همت شهرداری ارومیه و مرکز پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه، اولین همایش بررسی چالش های پیش رو در مدیریت شهرنشینی و ارائه راهکارهای پیشنهادی برگزار گردید.

این همایش با حضور اساتید دانشگاهی و دانشجویان در چارچوب ارائه راهکارها و چالش های پیش رو در مدیریت شهری با محوریت امورات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، شهرسازی و شهروند مداری برگزار شد.

شهردار ارومیه که در جمع اساتید و دانشجویان سخن می گفت با بیان اینکه امروز مفهوم شهر در سراسر جهان پیوند جدایی ناپذیری با مفهوم شهروند یافته است، گفت: امروزه مفهوم شهر در سراسر جهان پیوند ناپذیری با مفهوم شهروند یافته است که بر این اساس تمام جوامعی که در حال تلاش برای دستیابی به شهرهایی سالم و پایدار می باشند، همزمان و حتی قبل از توجه به مسائل کالبدی شهر به شهروندان آن توجه می نمایند.

محمد حضرت پور در ادامه سخنانش افزود: تا قبل از دوران معاصر در ایران، شهروندی تنها از منظر شهر و شهرنشینی مطرح می گردید و شهروندی رابطه متقابل یک شهرنشین با شهر و مدیران شهری و شهرداری بود و حقوق شهروندی در گرو تصویب نقشه جامع شهر دیده می شد، اما استفاده از واژه شهروند و شهروندی یا حقوق شهروندی در سال های اخیر در میان حقوقدانان و مجامع قانونی و حقوقی دید جامعتری یافته است.

وی با بیان اینکه، آموزش شهروندی نقش بسزایی در جامعه برای پیشرفت اهداف و توسعه شهری دارد گفت: آموزش شهروندی بطور غیررسمی در خانه یا محل کار یا کارگاههای آموزشی و به طور رسمی و به صورت سرفصلی درس مجزا در مدارس و حتی در دانشگاهها به شهروندان می آموزد که چگونه افراد در جامعه، یک شهروند فعال، آگاه و مسئولیت پذیر باشند و این می تواند نقش بسزایی در پیشرفت بنیادهای اساسی شهر و شهرنشینی داشته باشد.

همچنین در پایان همایش، اساتید و دانشجویان به ارائه راهکارها و پیشنهادهای خود پرداختند و نیز شهردار ارومیه به سئوالات دانشجویان پاسخ داد.


 

 

 

 

نویسنده: روابط عمومی/چهارشنبه, 07 اسفند,1392/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (876)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
آمار بازدید
دی ان ان