• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

جستجو

اخبار

به‌جای حضور در باغ رضوان، اموات خود را مجازی زیارت کنید

با توجه به شیوع کرونا؛

به‌جای حضور در باغ رضوان، اموات خود را مجازی زیارت کنید

رئیس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری ارومیه گفت:  با توجه به شیوع کرونا، به‌جای حضور در باغ رضوان، اموات خود را مجازی زیارت کنید.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ارومیه، در پی شیوع کرونا و لزوم عدم حضور در اماکن پرتردد ازجمله آرامستان‌ها، شهرداری اورمیه اقدام به رونمایی از یک اپلیکیشن کاربردی به‌منظور «زیارت مجازی» نموده است؛ که این اپلیکیشن امکان زیارت قبور به‌صورت مجازی را فراهم آورده و از تردد مردم در باغ رضوان جلوگیری می‌کند.

این اپلیکیشن بعد از اتمام معضل کرونا نیز می‌تواند مورد استفاده شهروندان اورمیه برای یافتن محل دقیق متوفایان خود و یا تداوم زیارت مجازی را فراهم آورد.

در رابطه با این اپلیکیشن، یاسر اسدپور، رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اورمیه، با توجه به در پیش بودن پنج‌شنبه آخر سال و زیارت قبور و همچنین لزوم عدم مراجعه به آرامستان‌ها با توجه به شیوع کرونا، اظهار کرد: زیارت مجازی اهل قبور از طریق سامانه و اپلیکیشن همراه جستجوی متوفی در آستانه پنجشنبه آخر سال و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا امکان‌پذیر است.

وی افزود: شهروندان می‌توانند توسط اپلیکیشن جستجوی متوفیان به‌صورت مجازی به اهل قبور و خویشاوندان خود فاتحه و آیاتی از قرآن کریم قرائت کنند و شهرداری اورمیه در راستای سیاست‌های شهر هوشمند این امکان را به وجود آورده است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری اورمیه گفت: درصورتی‌که فردی از محل دفن بستگان خویش در باغ رضوان بی‌اطلاع باشد با مراجعه به اپلیکیشن یا سایت و اعلام نام مرحوم، محل دقیق دفن وی به‌صورت کروکی و مسیر مربوطه مشخص‌شده و به‌صورت مجازی نمایی از سنگ قبر  را روی صفحه رایانه‌اش نقش خواهد بست.

اسدپور عنوان کرد: همچنین شهروندان برای زیارت آنلاین از قبور مطهر شهدا و فضای معنوی آرامستان شهر اورمیه می‌توانند از طریق سایت http://fava.urmia.ir/Virtual-Tour/Bagh-Rezvan.html اقدام کنند.

وی یادآور شد: مراجعین در این سایت می‌توانند به‌صورت غیرحضوری و تصویربرداری ۳۶۰ درجه از آرامستان شهر اورمیه بازدید کنند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری اورمیه خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند اپلیکشن مربوطه را از کافه بازار دانلود و بر روی گوشی‌های همراه خود نصب کنند.

نویسنده: روابط عمومی/ﺳﻪشنبه, 27 اسفند,1398/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (242)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
آمار بازدید
دی ان ان