• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

اخبار

بهره مندی 16 هزار دانش آموز از خدمات پارک ترافیک

بهره مندی 16 هزار دانش آموز از خدمات پارک ترافیک

مسئول پارک ترافیک سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه گفت: از آغاز فعالیت این پارک از 6 ماهه ی دوّم سال 1391 تاکنون،  بیش از 288 دبستان ارومیه و بیش از 67 مهد کودک و موسسه قرآنی از خدمات این پارک بهره مند شده اند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ارومیه، «فریناز کیانی » با بیان اینکه پارک ترافیک  با اجرا برنامه های متنوع  فرهنگی برای کودکان و نونهالان توانسته تا حد زیادی دغدغه های خانواده ها و شهروندان را در این خصوص جبران کند، اظهار کرد: در این پارک آموزش ترافیک با زبان متناسب با سن و سال، روحیات، علایق و سلابق کودکان، مفاهیم و ضوابط مواجهه با ماشین و وسیله نقلیه و فرهنگ همزیستی با آن آموزش داده می شود.

وی گفت:  بیش از 16 هزار دانش آموز مقطع ابتدایی در قالب پروژه های "بچه ها و خیابان" و " ایمنی و حرکت" در این پارک آموزش دیده اند.

کیانی با بیان اینکه پارک آموزش ترافیک سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه برخوردار از امکانات متنوع و مفرح سرگرم کننده و آموزشی است

 وی افزود: این پارک با استفاده از مربیان مجرب با هدف فراهم ساختن زیر ساخت های فرهنگی احترام به قوانین راهنمایی  و رانندگی در محدوده  سنی خردسال و کودکان به صورت  مستمر اقدام به اجرای سلسله  برنامه های  آموزشی با  همکاری   شهرداری و شورای  شهر ارومیه، اداره کل آموزش پرورش، معاونت راهنمایی رانندگی فرماندهی انتظامی و اداره کل حمل و نقل و پایانه ها می نماید.

آموزش مسایل مهم همراه با سرگرمی

مسئول پارک ترافیک ارومیه  ادامه داد: در این پارک محیطی شبیه محیط واقعی ترافیک، با استفاده از راهها ،خط آهن، پیاده رو خیابان ها، علایم راهنمایی، چراغ راهنماها، دوچرخه و خودروهای برقی در مقیاس کوچکتر طراحی و احداث شده است و برخلاف تصور عموم مردم از عنوان پارک، مسائل جدی به منظور کاهش  آسیب های ناشی از تصادفات رانندگی در این مجموعه آموزش داده می شود.

وی یادآوری کرد: آموزش کودکان به عنوان عابر پیاده، آموزش دوچرخه سواری، آموزش علائم راهنمایی و رانندگی و آموزش مفاهیم ترافیک با ابزارهای موجود از جمله ی فعالیت های این پارک است.

وی با اشاره به ارائه آموزش های پارک در دو فاز عمومی و تخصصی، افزود: آموزش ها برای 3 رده ی سنی 4 تا 6 سال، اول و دوم ابتدایی و همچنین سوم و چهارم ابتدایی ارائه می شود.

کیانی یکی دیگر از مراحل آموزشی این مجموعه را پخش فیلمهای ضبط شده توسط دوربین های مدار بسته راهنمایی و رانندگی برای دانش آموزان چهارم و پنجم ابتدایی عنوان کرد و گفت: این مرحله باعث جلب توجه فراوان دانش آموزان می شود و شامل صحنه های ارتکاب خلاف توسط رانندگان در سطح شهر ارومیه است که توسط دوربین های مدار بسته کاشته شده در چهار راهها و میادین شهر می باشند.

 مسئول پارک ترافیک سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه اظهار کرد: پخش این فیلم ها باعث توجه و علاقه دانش آموزان می شود تا نسبت به وقوع جرائم در سطح شهر حساس شوند و ارتکاب خلاف بعنوان ضد ارزش در ناخودآگاه آنها حک شود.نویسنده: روابط عمومی/یکشنبه, 23 آذر,1393/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (618)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
آمار بازدید
دی ان ان