• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

جستجو

اخبار

بودجه مهمترین ابزار برای اداره یک سازمان است

بودجه مهمترین ابزار برای اداره یک سازمان است

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری ارومیه  گفت: بودجه مهمترین ابزار برای اداره یک سازمان است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛ صادق حسین دوستی بیان کرد: بودجه مهمترین ابزار برای اداره یک سازمان است و بعنوان یک طرح مالی نیز مطرح میشود که نیازهای مالی سازمان را برای یک مدت محدود برآورده می سازد . در این طرح مالی ، در مقابل نیازمندیها بعنوان هزینه ، اقلام درآمدی نیز پیش بینی می گردد.

وی افزود : در بودجه عوامل مختلفی نظیر درآمد،هزینه ، مدت زمان ، هدف و برنامه کاری مورد توجه قرار می گیرند .

به گفته حسین دوستی بودجه سالانه شهرداریها عبارتست از برنامه سالانه شهرداری که درآن کلیه خدمات ، فعالیت ها و اقداماتی که باید در طی سال مالی انجام شود همراه برآوردهای ریالی و میزان مخارج لازم و درآمدهای ممکنه برای تامین هزینه ها پیش بینی و تصویب و به اجرا گذاشته می شود که  این بودجه براساس برنامه ها و وظایف و فعالیت های مختلف و هزینه هریک از آنها تنظیم می شود .

وی مراحل تهیه ، تنظیم ، پیشنهاد و تصویب بودجه را از مهمترین فعالیت ها و وظایف یک سازمان عنوان کرد و گفت:  هر قدر یک بودجه بصورت علمی ، فنی و دقیق تهیه شود ولی دقیقاً به اجرا در نیاید نتیجه ای عاید نمی شود.

حسین دوستی با بیان اینکه بودجه شهرداری ارومیه از ترکیب بودجه سازمان ها و مناطق تابعه و شهرداری مرکزی تشکیل می شود، ادامه داد:   توجه به رفاه و معیشت مردم و کارکنان ، اتمام پروژه های نیمه تمام حرکت در مسیر چشم انداز 20 ساله و برنامه های 5 ساله شهرداری و سازمانهای تابعه ، نتیجه محور بودن برنامه ها ، رعایت سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی و مقابله با ظرفیت های درون سازمانی ، کاهش هزینه ها و مدیریت صحیح هزینه ها ، انضباط مضاعف مالی و بسیاری از موارد ریز و درشت طراحی شده است .

وی بیان کرد:  بودجه شهرداری باید از دل نیازهای واقعی شهر و با نظر کارشناسان خبره و آگاه به مشکلات ریز و درشت استخراج شود که در بودجه نویسی شهرداری ارومیه سعی بر آن شده است که موارد مشروحه در حد امکان جزء اولویت ها لحاظ گردد .

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری ارومیه  گفت:  بودجه1398 شهرداری با احتساب سازمان ها و مناطق و ادارات تابعه رقمی بالغ بر 1270 میلیارد تومان می شود که مراحل آخر تدوین و تنظیم را طی می کند .

نویسنده: روابط عمومی/یکشنبه, 21 بهمن,1397/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (104)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x
آمار بازدید
دی ان ان