• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

اخبار

توضیحات شهرداری ارومیه در خصوص مطالب منتشره پیرامون جایگاههای CNG و کارکنان این جایگاه ها

توضیحات شهرداری ارومیه در خصوص مطالب منتشره پیرامون جایگاههای CNG و کارکنان این جایگاه ها

شهرداری ارومیه در خصوص مطالب منتشره پیرامون جایگاههای CNG و کارکنان این جایگاه ها توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛ شهرداری ارومیه در خصوص مطالب منتشره پیرامون جایگاههای CNG و کارکنان این جایگاه ها توضیحاتی را ارائه داد.که به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
اصحاب محترم رسانه/ شهروندان فهیم کلانشهر ارومیه
سلام
پیرو انتشار تصاویر و مطالبی در فضای مجازی با ادعای «تجمع کارکنان شهرداری ارومیه مقابل ساختمان شهرداری در اعتراض به عدم پرداخت حقوق » مطالب ذیل جهت تنویر افکار عمومی به استحضار می رسد:
شهرداری ارومیه دارای 7 جایگاه CNG  به نامهای ایثار، باغ رضوان، استاد شهریار، ارشاد، ساوالان، حضرت پور و رودکی است که تکنولوژی سه کمپرسور از این تعداد ایتالیایی و 4 تایشان از کره جنوبی است.
نگهداری این جایگاه ها تابع رویه تعریف شده ای از سوی سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی است که کارشناسان این سازمان می بایست در فواصل زمانی تعیین شده از جایگاه ها بازدید و نسبت به اعلام ایرادات و موارد نقص فنی اقدام و تاییدیه لازم را جهت بهره برداری صادر نمایند. در طول زمان بهره برداری نیز در صورت وقوع هرگونه خرابی جزئی یا کلی صرفا عوامل شرکت نگهداشت و تعمیر مجاز به رفع این مساله می باشند.
در سالیان قبل بهره برداری از جایگاه های شهرداری ارومیه در بازه های مختلف زمانی یا راسا توسط شهرداری با عاملیت سازمان ترافیک و یا بهره بردار بخش خصوصی انجام می یافته است. قرارداد بهره برداری در تاریخ 99/2/1 به پایان رسیده است و برابر تصمیم مدیریتی در زمان شهردار سابق مقرر گردیده که بهره برداری مستقیم توسط شهرداری انجام گیرد.
به دلیل برخی موارد و ناهماهنگی ها، اولین جایگاه یعنی جایگاه ایثار در تاریخ 99/3/18  به دلیل ایراد فنی و عدم رفع آن از چرخه بهره برداری خارج و بعدها جایگاه های باغ رضوان و استاد شهریار نیز به همان دلایل مشابه از چرخه خارج گردیدند که متاسفانه هیچ اقدامی در جهت حل مشکلات انجام نیافت و با تداوم این روند سایر جایگاه ها نیز در ماه های پایانی سال گذشته و ماه های ابتدایی سال جاری، به دلیل نقص فنی، عدم انجام تعمیرات، عدم پرداخت قبوض گاز و پایان قرارداد نگهداشت و تعمیر، علیرغم مساعدت و مهلت یک ماهه سازمان استاندارد از چرخه خدمت خارج شدند. ضمن اینکه قرارداد کارکنان جایگاههای CNG از ابتدای سال جاری تمدید نشده بود.
با تودیع معاونت حمل و نقل و ترافیک، ادغام در معاونت امور زیربنایی و معارفه معاونت جدید برای این حوزه از تاریخ 1400/2/26 وظیفه مدیریت موضوع به این معاونت تفویض و با قید فوریت اقدامات ذیل در دستور کار قرار گرفت:
1.  با تامین مالی انجام یافته و هزینه بسیار اندکی در حدود 9 میلیون تومان جایگاه رودکی که مشکل قرارداد نگهداشت و تعمیر نداشت به چرخه خدمت مجددا بازگشت.
2.  در راستای تعیین ایرادات، مکاتباتی با اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی معمول و با همکاری بسیار مطلوب سازمان مذکور، ایرادات شناسایی گردید و به عنوان نمونه برای جایگاه استاد شهریار 56 ایراد ونقص و جایگاه باغ رضوان 48 ایراد شناسایی شد و بهره برداری به رفع ایراد و نقص فنی و تامین امنیت شهروندان منوط شد.
3.  قرارداد نگهداشت و تعمیر جایگاه ساوالان و ارشاد با شرکتهای مجاز منعقد شده و با رفع ایرادات، تعداد جایگاههای در حال بهره برداری به 4 جایگاه رسیده است.
4. قرارداد 3 جایگاه دیگر تا اواسط ماه آتی کارسازی و با رفع ایرادات، وارد چرخه خدمت خواهند شد.

5.  با توجه به عدم وجود قرارداد با اپراتورهای جایگاه ها، قرارداد عمومی ایشان کارسازی شده و حق بیمه آنها تا اردیبهشت پرداخت گردیده است.
6.  با ریشه یابی مشکلات بوجود آمده، مدیریت جایگاه ها به سازمان حمل بار و مسافر واگذار گردید تا منبعد مشکلات مشابهی رخ ندهد.
طرفه آن که شهرداری ارومیه برخوردار از 7 جایگاه سوخت مایع(CNG) بوده که 3 تای آنها تا شهریور 99 و 4 تای بقیه تا اواخر اسفند تعطیل گردیده، از چرخه خدمت خارج شده بود که مدیریت جدید شهری از بدو پذیرش مسئولیت در صدد رفع مشکلات آنها برآمده و نسبت به احیای جایگاهها، استمرار خدمت و برقراری قرارداد کارکنان آن و تامین حداکثر ایمنی شهروندان، مساله ای که در دوران مدیریت شهری سابق مورد غفلت واقع شده بود، وظایف خود را به انجام رسانیده است.
لهذا با هدف شفاف سازی، حفظ روحیه انتقادپذیری و احترام به جایگاه اصحاب محترم رسانه و فعالین عرصه اطلاع رسانی همگان را دعوت به رعایت انصاف و عموم شهروندان ارومیه عزیز را به ایراد نقطه نظرات، انتقادات، پیشنهادات سازنده جهت بهبود خدمات رسانی و کسب اخبار و اطلاعات صحیح و موثق از مراجع رسمی دعوت می نماید.
"اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ارومیه"

نویسنده: روابط عمومی/شنبه, 26 تیر,1400/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (55)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
آمار بازدید
دی ان ان