• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

اخبار

جلیلی رییس شورای اسلامی شهر ارومیه خبرداد: مطالعه واجرای تراموا برقی و ایستگاه مکانیزه دوچرخه در سال جاری

جلیلی رییس شورای اسلامی شهر ارومیه خبرداد: مطالعه واجرای تراموا برقی و ایستگاه مکانیزه دوچرخه در سال جاری

به گزارش روابط عمومی شهرداری ارومیه و به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر ارومیه، پرویز جلیلی رییس شورای اسلامی شهر ارومیه از مطالعه واجرای تراموا برقی و ایجاد ایستگاه مکانیزه دوچرخه در سال جاری در شهر ارومیه خبرداد.

وی با اشاره به اینکه در راستای افزایش  ظرفیت حمل ونقل عمومی ، حفظ محیط زیست وزیبایی شهر ارومیه گفت:مقرر گردید شهردار محترم ارومیه مطالعات و احداث تراموای برقی و ایجاد ایستگاه مکانیزه دوچرخه را انجام و در سال جاری به مرحله اجراء برساند .

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت :تراموا یکی از رایج ترین سیستم های حمل و نقل عمومی شهری در شهرهای کوچک و متوسط محسوب می شود که عمدتاً با استفاده از انرژی الکتریکی روی یک مسیر ریلی حرکت می نماید. تراموا معمولاً متشکل از 1 تا 3 واگن بوده و لذا ارزانتر، سبک‌تر، کوتاه‌تر از قطارهای معمولی و مترو می باشد.

ایشان در خصوص احداث ایستگاه  مکانیزه دوچرخه در شهر ارومیه را در راستای ایجاد تسهیلات برای شهروندان، که از دوچرخه به منظور حمل و نقل استفاده می کنند افزود: هدف از احداث ایستگاه مکانیزه دوچرخه در شهر ارومیه، فرهنگ سازی استفاده از دوچرخه به عنوان یک روش حمل و نقل پاک شهری، بهبود عبور و مرور در سطح شهر، جابه جایی ایمن،ارزان،سریع و راحت، ایجاد فرصت های شغلی کاهش تراکم ترافیک شهری، آلاینده ها و بهینه سازی مصرف انرژی  را در برخواهد داشت.   نویسنده: روابط عمومی/شنبه, 27 اردیبهشت,1393/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (745)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
آمار بازدید
دی ان ان