• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

اخبار

حاتمی عضو شورای اسلامی شهر ارومیه: مشارکت مردم،مهمترین عوامل مؤثر در فرآیند توسعه شهری و محلی

حاتمی عضو شورای اسلامی شهر ارومیه: مشارکت مردم،مهمترین عوامل مؤثر در فرآیند توسعه شهری و محلی

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ارومیه محمد خالد حاتمی عضو شورای اسلامی شهر  از مهمترین عوامل مؤثر در فرآیند توسعه شهری و محلی مشارکت مردم دانسته و گفت: البته عدم مشارکت مردم می تواند از موانع جدی بر سر راه توسعه یافتگی محسوب گردد. برای مشارکت فعال ،آگاهی و توانا سازی آحاد مردم جامعه ضروری و اجتناب ناپذیر می باشد.

وی اضافه کرد: دنیایی که به خاطر دگرگونی های الکترونیکی و ارتباطات به دهکده ای کوچک و قابل دسترس برای همگان بدل شده است تنها در سایه مشارکت تمام گروه ها و آحاد جامعه می تواند از تنگناها و معضلات پیچیده جوامع کنونی با پیروزی بگذرد و پشت سر نهد و جوامع و گروه هایی که نتوانند خود را با شرایط دائم در حال تغییر کنونی منطبق نمایند محکوم به فنا یا عقب ماندگی خواهند بود.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه ادامه داد:جهت توسعه شهر و محل مشارکت مردم باید از قلمرو و خویشاوندی و طایفه و قوم و نژاد برتر رود و حس و اهمیت و ارزشی همگانی پیدا کند و صد البته برای ایجاد چنین نگرشی در مردم تغییر در نگرش مدیران، مسئولین و دولتمردان و معطوف نمودن دیدگاه آنان به دیدگاهی مترقی و توسعه طلب امری ضروری و اجتناب ناپذیر است و در سالی که مقام معظم رهبری اقتصاد و فرهنگ را در آن مهم و اصل جلوه داده اند مطمئناً این امر با مشارکت اقتصادی و مشارکت فرهنگی مردم محقق خواهد شد.

حاتمی افزود: مشارکت زمانی بدست می آید که فرد خواسته های خود و جامعه را بطور کامل می شناسد و به در تضاد نبودن آن ایمان دارد. امروز در شهری مثل ارومیه که با رشد جمعیت،حاشیه نشینی ،اسکان غیر رسمی،نابسامانی ترافیک،آلودگی محیط زیست،مهاجرت روستائیان به شهرو سایر مسائل دائماً در حال گسترش و پیچیدگی بیشتر می باشد تنها با به کارگیری توانایی های قریب به اتفاق شهروندان و مشارکت آگاهانه و خود خواسته آنان در قالب طرح ها و برنامه های مشارکتی قابل کنترل و حل می باشد.

وی خاطر نشان کرد: اگر به هر دلیلی مشارکت فعال و آگاهانه مردم تعطیل و شهروند تبدیل به شهر نشین گردد  علاوه بر مشکلات عدیده برای شهروندان کار کرد و بهره وری مدیریت شهری کاهش و تقلیل بهره وری مدیریت شهری  عامل در رشد روز افزون مشکلات و معضلات اجتماعی و عدم توسعه یافتگی و افزایش هزینه های بی اثر را بدنبال خواهد داشت.

این مقام مسئول گفت: در این شرایط اساسی ترین سؤالی که مدیران در مدیریت شهری باید بپرسند و پاسخ دهند این است که  مشارکت مردمی و همکاری آنان در اداره شهر چه زمانی به حداکثر میزان خود خواهد رسید؟ و آنچه مسلم است و بنا به نظر کارشناسان امر مشارکت و همکاری مردم هیچگاه خود به خود و به صورت خود جوش بطور دائمی به وجود نخواهد آمد و سازمان ها و مراجعی که طالب و خواهان مشارکت مردم می باشند باید کاری کنند که دید مردم نسبت به آنان مثبت باشد، مردم باید به مدیریت شهری و سازمان ها و مراجع ذیربط اعتماد کامل داشته باشند و اگر این اعتماد متقابل باشد نیاز چندانی به مقررات اجباری وجود نخواهد بود.

وی در پایان گفت:برای ایجاد اعتماد و همکاری در مردم دو شرط زیر در کنار سایر عوامل الزامی و اجتناب ناپذیر است:

1-تصمیمات گرفته شده از طرف سازمان ها و مراجع مدیریت شهری باید به طور عادلانه پیاده و محقق گردد.

2-در برخورد با آحاد جامعه بدور از تمامی گروه بندی های قشری،قومی و مذهبی احتمالی موجود در جامعه به گونه ای برابر و بدون تبعیض رفتار گردد.

نویسنده: روابط عمومی/دوشنبه, 16 تیر,1393/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (422)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
آمار بازدید
دی ان ان