• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

اخبار

حفظ باغات شهر با طرح "باغ پارک" یا باغات نمادین

حفظ باغات شهر با طرح "باغ پارک" یا باغات نمادین

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اورمیه در خصوص حفظ باغات با طرح "باغ پارک" به خبرنگار ارغوان گفت: برای حفظ باغات موجود در محدوده قانونی شهرکه برای مالکان توجیه اقتصادی ندارند اظهار داشت:هم اکنون نزدیک 200هکتار باغ در محدوده قانونی شهر اورمیه وجود داردکه در حال حاضر توجیه اقتصادی برای مالکان این باغات وجود ندارد و مالکان به طرق قانونی و غیر قانونی در صدد تغییر کاربری و تفکیک باغها می باشند.

مهندس مناف زاده اظهار داشت: ضروری به نظر می رسد که یا در تهییه طرح تفضیلی شهر مشوقهایی برای مالکان درحفظ و نگهداری از باغات در قالب " پارک باغ " یا باغات نمادین ایجاد شود تا با کاشت اقلام گیاهی بومی منطقه از قبیل  گل محمدی، انواع توت، گردوو... ازنابودی باغات جلوگیری شود و یا اینکه با غات مذکور توسط شهرداری خریداری و توسط سازمان فضای سبز بصورت "باغ پارک " نگهداری و مورد استفاده عمومی قرار گیرد.

وی خاطر نشان ساخت: همچنین باتوجه به ارتباط موضوعی این امر با سازمانهای جهادکشاورزی، راه و شهرسازی و محیط زیست ؛ مساعدت بودجه ای این سازمانها به شهرداری جهت تملک این باغات بسیار مفید و مؤثر خواهد بود.

 

سیاست توسعه محوری با مشارکت مردمی

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اورمیه در خصوص سیاست توسعه محوری این سازمان با مشارکت مردمی به خبرنگار ارغوان گفت: این سازمان در سال جاری در راستای توسعه ونگهداری فضاهای سبزبا جلب مشارکت شهروندان در هر محله با ایجاد پارکهای همسایگی و محله ای اقدام به توسعه فضاهای سبز می کند که این برنامه در گلشهر 2 میدان لاله اجرا شده است . همچنین در این راستا سازمان فضای سبز با اهدای درختان مثمر و غیر مثمر ،گل وگیاهان زینتی و ... برای کاشت درحیاط و جلو منازل اقدام به افزایش فضاهای سبز با مشارکت شهروندان کرده است که در سالهای آتی نیز تداوم خواهد داشت.

 

نویسنده: روابط عمومی/دوشنبه, 07 مرداد,1392/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (900)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
آمار بازدید
دی ان ان