• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

اخبار

دستورالعمل نحوه تشکیل و مدیریت کمیته های ساماندهی منظر شهری ابلاغ شد

دستورالعمل نحوه تشکیل و مدیریت کمیته های ساماندهی منظر شهری ابلاغ شد

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از ابلاغ دستورالعمل نحوه تشکیل و مدیریتِ کمیته های ساماندهی سیما و منظر شهری به استانداری ها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور،  حسین رجب صلاحی ضمن بیان مطلب فوق اظهار کرد: امروزه صیانت از ارزش های معماری و شهرسازی اصیل و بومی و جلوگیری از رواج الگوهای غیربومی و مغشوش در نماهای شهری یکی از دغدغه ها و اولویت های مهم نظام تصمیم گیری و سیاست گذاری معماری و شهرسازی کشور محسوب می شود.
وی دامه داد: در همین راستا و به منظور صیانت از هویت بومی، ارزش های معماری و شهرسازی ایرانی-اسلامی و ارتقای کیفیت محیط ها و فضاهای شهری و با هدف تحقق مصوبه شورایعالی شهرسازی و معماری ایران درخصوص ضوابط و مقررات ارتقاء کیفی سیما و منظر شهری مورخ 1387.9.25،‌ دستورالعمل نحوه تشکیل و مدیریتِ کمیته های ساماندهی سیما و منظر شهری توسط معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور برای اجرا به معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداری های سراسر کشور ابلاغ شد.
وی افزود: حفظ و تقویت هویت بومی و ملی در نماهای ساختمانی و منظر شهری، کنترل نمای ساختمان های در حال احداث در قالب کمیته های فنی نما قبل از اتمام کامل عملیات ساختمانی، جلوگیری از اغتشاشات بصری و گسترش نماهای ناسازگار با فرهنگ بومی کشور و همچنین مدیریت هماهنگ در حوزه نمای ساختمانی در راستای نظم دهی به منظر شهر و کاهش موازی کاریها و ناهماهنگی های دستگاههای متولی در این زمینه؛ مهمترین اهداف این دستورالعمل محسوب می شوند.

وی اضافه کرد: این دستورالعمل برای اجرا به شهرداری های سراسر کشور ابلاغ می شود و شهرداری ها بر اساس ساختار و اندازه شهر نسبت به تشکیل کمیته های ساماندهی منظر شهری اقدام خواهند نمود.  
   
متن این دستورالعمل در فایل زیر این خبر درج شده است

فایل دستورالعمل

نویسنده: روابط عمومی/ﺳﻪشنبه, 24 فروردین,1400/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (44)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
آمار بازدید
دی ان ان