• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

جستجو

اخبار

دشمنان اسلام خواستار از رونق افتادن مراسم محرم هستند/راه اندازی هشتگ کمک به دانش آموزان بی بضاعت درآستانه بازگشایی مدارس

شهردار ارومیه:

دشمنان اسلام خواستار از رونق افتادن مراسم محرم هستند/راه اندازی هشتگ کمک به دانش آموزان بی بضاعت درآستانه بازگشایی مدارس

شهردار ارومیه گفت:  دشمنان اسلام به هیچ وجه حاضر به مشاهده رونق در برگزاری مراسمات محرم نیستد و بر اینکه مردم را از محرم فاصله دهند به هر شگردی متوسل می شود و در تلاشند که مردم در این مراسمات حضور نداشته باشند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛ محمد حضرت پور صبح امروز با حضور در برنامه زنده رادیویی شهریمیز با تسلیت فرارسیدن ایام محرم به اعلان عزا و اهتزاز پرچم حسینی اشاره و بیان کرد: شهرداری ارومیه با اعلان عزا و اهتزاز پرچم حسینی طی پنجشنبه هفته گذشته با حضورعاشقان و دلدادگان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در محوطه شهرداری به استقبال ماه محرم رفت .

وی با بیان اینکه فضای شهر ارومیه با نصب پرچم ها و ریسه های مشکی در آستانه محرم سیاه پوش شد، عنوان کرد:  تلاش عمده شهرداری بر این است که محرم بصورت مردمی برگزار و اینکه  1400 سال است که محرم با شور حسینی توسط مردم برگزار می شود و این مهم ادامه خواهد داشت و شهرداری نیز به عنوان یک دستگاه فرهنگی رسالت هایی بر عهده دارد و تلاش دارد با سیاه پوش کردن فضای شهر و کمک به هیات های  مذهبی در قالب توزیع اقلام فرهنگی رسالت خود را تحقق بخشد.

حضرت پور اظهار کرد: در دهه اول محرم شاهد توزیع نذری توسط هیات های مذهبی مختلف و شهروندان در سطح شهر هستیم لذا بر این اساس اگرچه با تعبیه مخزن های بزرگ زباله در کنار محل هیات های مذهبی و آماده باش پاکبان های مدیریت شهری در نقاط مختلف شهر جهت رفت و روب شهری، اما از شهروندان در خواست داریم نظافت شهری را در ایام محرم رعایت کنند و عزاداران در این زمینه  با شهرداری همکاری کنند.

وی گفت:  100 میلیون تومان اعتبار جهت سیاه پوش کردن شهر و توزیع اقلام  فرهنگی در بین هیات های مذهبی هزینه صرف شده است و کمک های شهرداری ارومیه به هیات های مذهبی فقط در قالب توزیع اقلام چون ریسه و پرچم های سیاه است و کمک هایی چون تحویل صندلی و داربست در توان شهرداری برای کمک به هیات های مذهبی نیست.

شهردار ارومیه در ادامه عنوان کرد: دشمنان اسلام به هیچ وجه حاضر به مشاهده رونق در برگزاری مراسمات محرم نیستد و بر اینکه مردم را از محرم فاصله دهند به هر شگردی متوسل می شود و در تلاشند که مردم در این مراسمات حضور نداشته باشند.

وی با بیان اینکه اباعبدالله الحسین (ع) متعلق به همه قرن و برای تمام جهان است به اشاعه برخی افراطی گری ها در ماه محرم اشاره کرد و گفت:  در تمامی مراسمات محرم همه برادران و خواهران شیعه و سنی  در کنار هم هستند ولی زمانی که برخی  فتنه های خارج از کشور سعی بر کم رونق دادن این مراسمات را دارند با انجام برخی اقدامات و ترویج آن در برخی اشخاص  مذهبی منجر می شود  که این اشخاص مذهبی بدون توجه به آینده، موضاعاتی را نشر می دهند که یک سم برای عزاداری های ماه محرم است.

شهردار ارومیه بیان کرد: صدای بلند بلندگو هیات های مذهبی از جمله عواملی است که منجر می شود مراسمات عزاداری از رونق بیافتد و عوض اینکه بهترین شعرها در مراسمات قرائت شود، طبل هایی در داخل هیات مذهبی می زنند و  نمی گذارند ماهیت شعرها در عزاداری ها  به تصویر کشیده شود و این یک بدعت است.

وی عنوان کرد: نباید اجازه دهیم  برخی خرافات و بدعت ها در عزاداری وارد شود چرا که سم بزرگی برای عزاداری ها است و ماهیت عزاداری ها از بین می رود.

شهردار ارومیه در ادامه با بیان اینکه ماه محرم همزمان شده با هفته کرامت، احسان و نیکوکاری،  بیان کرد:  در آستانه بازگشایی مدارس هشتگی در شبکه های مجازی جهت کمک به دانش آموزان بی بضاعت راه اندازی می شود و مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری  با کمک رسانه ملی و سازمان های  مردم نهاد نسبت به راه اندازی این هشتگ هماهنگ شوند.

نویسنده: روابط عمومی/شنبه, 09 شهریور,1398/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (69)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر
آمار بازدید
دی ان ان