• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

اخبار

رسالت مدیریت شهری ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان است/ کاهش صدور پروانه های ساختمانی در در دو ماه گذشته

رسالت مدیریت شهری ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان است/ کاهش صدور پروانه های ساختمانی در در دو ماه گذشته

قائم مقام شهردار  ارومیه گفت:  کلیه مسئولان به ویژه مدیران مدیریت شهری به فکر درآمدهای پایدار باشند.

به گزارش ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛  غلام رضا عدل دوست، قائم مقام شهردار  در آیین معارفه شهردار جدید ارومیه از  از حسن اعتماد اعضای شورای ششم شورا در انتخاب بنده به عنوان سرپرست شهرداری ارومیه برای چهارمین بار متوالی تشکر و قدر دانی کرد.
وی همچنین از نمایندگان مردم شهرستان ارومیه در مجلس و مدیران دستگاه های اجرایی، مدیران شهرداری و به ویژه کارکنان شهرداری ارومیه طی این مدت سرپرست بنده همکاری و مساعدت داشتند را تشکر کرد.
عدل دوست بیان کرد:  رسالت مدیریت شهری ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان جهت دست یابی به شاخص های پیشرفت و توسعه شهری با هدف آسایش شهروندان است.
وی عنوان کرد: برای رسیدن به این اهداف و با توجه به شرایط خاص کنونی بایستی رویکرد اداره شهر تغییر کرده و اقتصاد شهری را در مسیر تحول قرار دهیم.
عدل دوست ادامه داد:  تغییر نگرش و تغییر الگوی مدیریت و توجه ویژه به مدیریت سه وجهی؛ شهروند_ شهر_ مدیریت شهری، مدیریتی که بدون مشارکت شهروندان بعنوان سرمایه اجتماعی و جلب اعتماد آنان با شفافیت و سلامت ادارات و سیستمی و مکانیزه نمودن امور موفق نخواهد بود .
وی گفت:  گسترش شهر ها ساختار برنامه ریزی و مدیریت شهری را روز به روز گسترده تر و پیچیده تر می سازد.
قائم مقام شهردار ارومیه اظهار کرد:  برنامه ریزی شهر ها خصوصا شهر های بزرگ و کلان شهر بدون کاربرد شیوه های نوین مدیریت و برنامه ریزی شهری سیستمی غیر ممکن است.
وی با بیان این که هر روز که می گذرد فاصله بین هزینه اداره شهر ها و میزان منابع مالی در حال افزایش است، گفت:  هزینه های نگه داشت شهر به غیر از پروژه های شاخص روزانه ۲۵ میلیار ریال است.
عدل دوست اظهار کرد:  بیشترین سهم درآمد در بودجه سال جاری شهرداری همانند سایر شهرداری ها از صدور پروانه ساخت است که بعلت شرایط خاص جامعه و عوامل موثر در ساخت و سازهای رو به روز در حال کاهش است.
وی گفت:  در دو ماه گذشته تعداد پروانه های ساختمانی نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته از نظر تعداد ۷۸ درصد و از حیث زیر بنا ۸۷ درصد کاهش داشته است.
عدل دوست عنوان کرد:  ضرورت دارد کلیه مسئولان به ویژه مدیران مدیریت شهری چاره اندیشی نموده و به فکر درآمدهای پایدار باشند.
وی گفت:  باید به این باور و اعتماد برسیم‌ که اداره کرد شهر ها با صدور پروانه و درآمدهای ناپایدار شهر به اتمام رسیده است .
عدل دوست با عرض تبریک به شهردار جدید ارومیه به عنوان ۵۷ مین شهردار و هشتمین شهردار منتخب شورای شهر که ایشان از کارشناسان متخصص و آشنا در حوزه مدیریت شهری است برای ایشان  آرزوی توفیقات روز افزون دارم.
به گفته وی امیدوارم با حسن تدبیر شهردار جدید، برنامه ریزی و نظارت اعضاء شورای ششم  و تلاش و جدیت تمامی کارکنان مجموعه در این برهه حساس در دست یابی به اهداف کلان مدیریت شهری که همان زیست پذیری شهری و ارتقا سرانه آسان زندگی، عدالت در خدمت رسانی و جلب رضایت شهروندان و افزایش مشارکت آنها در اداره شهر و آرامش و نشاط اجتماعی و دستیابی به شاخص های پیشرفت و توسعه شهری موفق باشند که این امر جز با تعامل و مشارکت شهروندان و تعامل و همفکری همکاران در مدیریت شهری و شورای ششم شهر و کلیه دستگاه های اجرایی امکان پذیر نیست.

نویسنده: روابط عمومی/دوشنبه, 29 شهریور,1400/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (31)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
آمار بازدید
دی ان ان