• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

اخبار

سخنگوی شورای شهر ارومیه: مجوز راه‌اندازی پژوهشکده دریاچه ارومیه از وزارت علوم صادر شد

سخنگوی شورای شهر ارومیه: مجوز راه‌اندازی پژوهشکده دریاچه ارومیه از وزارت علوم صادر شد

سخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: مجوز راه اندازی پژوهشکده دریاچه ارومیه از سوی وزارت علوم صادر شده است، بنابراین مسئولان ستاد احیای دریاچه ارومیه در راه‌اندازی آن در آذربایجان‌غربی اهتمام ورزند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ارومیه: میرعلی محمدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم ، به چگونگی راه‌اندازی پژوهشکده دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی اشاره کرد و اظهار داشت: دانشگاه ارومیه در سال 92 تصمیم گرفت مرکزی را برای مطالعات بر روی دریاچه ارومیه با عنوان «پژوهشکده دریاچه ارومیه» تشکیل دهد.

وی گفت: مجوز راه‌اندازی این مرکز مطالعات توسط دانشگاه ارومیه از وزارت علوم دریافت شده است و برای اینکه موازی کاری صورت نگیرد پیشنهاد شده است که پژوهشکده‌ای که از چندین سال قبل برای انجام مطالعات بر روی آرتمیا در پردیس دانشگاه ارومیه تشکیل شده و دارای ساختمان مناسب و تجهیزات و امکانات لازم است در اختیار این امر قرار گیرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه تصریح کرد: آینده‌پژوهی یکی از وظایف ستاد ملی احیای دریاچه ارومیه است که برعهده سازمان حفاظت محیط زیست نهاده شده و پیشنهادات لازم از سوی دانشگاه ارومیه به این سازمان ارائه شده و مقرر شده در آینده‌ای نزدیک موافقت لازم در این باره اعلام شود.

محمدی با بیان اینکه سازمان محیط زیست در نظر دارد جداگانه به امر پژوه درباره دریاچه ارومیه بپردازد و دانشگاه ارومیه نیز با این موضوع مخالف است گفت: از استاندار و مسئولان زیربط خواستاریم که اقدامات لازم را برای فراهم‌سازی مقدمات پژوهش و پایش و ارزیابی دریاچه ارومیه انجام دهند.

وی بیان کرد: اخیرا این پژوهشکده در تبریز ایجاد شده و در سازمان محیط زیست نیز مستقر است و ما نیز درصدد هستیم مطالعات و پژوهش‌هایی که از چندین سال پیش در رابطه با دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی انجام می‌شود ادامه دهیم.

 

نویسنده: روابط عمومی/چهارشنبه, 17 دی,1393/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (617)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
آمار بازدید
دی ان ان