• پرتال قدیم

اخبار

اخبار و رویداد های شهر ارومیه و شهرداری ارومیه

ابر برچسب ها

جدیدترین خبر ها

اخبار

سد معبر تجاوز به حقوق شهروندان است/ طرح مقابله با سد معبر تا پایان آذر وارد فاز اجرایی می شود
خانم مریم نقی پور
/ دسته ها: اخبار شهرداری

سد معبر تجاوز به حقوق شهروندان است/ طرح مقابله با سد معبر تا پایان آذر وارد فاز اجرایی می شود

معاون خدمات شهری شهرداری ارومیه:

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ارومیه، امیر سحابی با اشاره به طرح ضربتی مقابله با سد معبر در ارومیه اظهار کرد: هدف شهرداری ساماندهی معابر است ، نه برخورد با شهروندان.

وی با بیان اینکه نیت مدیریت شهری ارومیه گرفتن رزق و روزی از دستفروشان نیست بلکه ساماندهی انها و استقرار در اماکنی  در قالب بازارچه های روز است، افزود: دنبال برخورد چشکی نیستیم و ابتدا اخطار می دهیم و اگر افراد رعایت نکنند، حتما به صورت جدی برخورد می شود، از این رو در راستای ساماندهی سد معبر دنبال قطع کردن نان دست فروشان و افراد نيستيم.

معاون خدمات شهری شهرداری ارومیه گفت: زمین می دهیم،غرفه می دهیم،  حمایت می کنیم و دنبال توسعه بازارچه‌های روز در  پنج منطقه ارومیه هستیم .

سحابی با بیان اینکه واحدهای صنفی باید اجناس خود را داخل مغازه بگذارند، خواستار همراهی افکار عمومی، شهروندان  و رسانه ها برای اجرای طرح قانونی ساماندهی سد معبر  در سطح شهر شد.

وی تصریح کرد: بر اساس قانون نظام صنفی مغازه دار حق ندارد، اجناس و کالاهای خود را در محوطه پیاده رو و خیابان ها پهن کنند.

سحابی تاکید کرد: پیاده رو و خیابان ها متعلق به همه مردم است و کسی حق ندارد بخاطر منافع شخصی شان شهروندان را زيرسوال ببرد.

معاون خدمات شهری شهرداری ارومیه اظهار کرد: بر اساس تبصره یک ذیل ماده ۵۵ قانون شهرداری ها سد معبر باید ساماندهی شود و به دنبال درگیری و حاشیه سازی نیز نیستیم و تنها ساماندهی معابر شهری در دستور کار قرار گرفته است چرا که این موضوع را تجاوز به حقوق شهروندان می دانیم.

سحابی افزود: معضل سد معبر در شهر باعث برهم زدن سیمای شهری شده است و برای داشتن شهر سالم و آرامش شهروندان باید با فرهنگ سازی،تعامل، اراده و همت جمعی را مدنظر قرار داشت و از رسانه های جمعی انتظار داریم در خصوص کم رنگ کردن  مقوله سد معبر در شهر از مدیریت شهری ارومیه حمایت کنند

وی ادامه داد: با اصناف متخلفی که جلوی مغازه های خود را به امر سد معبر اختصاص داده اند، مقابله می شود.

معاون خدمات شهری شهرداری ارومیه خاطرنشان کرد: طرح مقابله با سد معبر تا پایان آذرماه در سطح شهر وارد فاز اجرایی می شود

Print
308 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
دی ان ان