• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

اخبار

سرانه فضای سبز در ارومیه ۱۰ مترمربع افزایش می یابد/ ارائه خدمات الکترونیکی با هدف پیشگیری از شیوع کرونا در حوزه کاشت نهال

معاون خدمات شهری شهرداری ارومیه:

سرانه فضای سبز در ارومیه ۱۰ مترمربع افزایش می یابد/ ارائه خدمات الکترونیکی با هدف پیشگیری از شیوع کرونا در حوزه کاشت نهال

معاون خدمات شهری شهردار ارومیه گفت: سرانه فضای سبز در ارومیه 10 متر مربع افزایش می یابد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ارومیه، ولی مناف زاده در مراسم روز درختکاری که با حضور مسئولان شهری و استانی در پارک محمدرسول الله(ص) برگزار شد، اظهار کرد: شهرداری ارومیه بر اساس وظایفی که دارد و بر طبق منویات رهبر معظم انقلاب که بر حفظ و گسترش فضای سبز تأکید دارند، اقدام به توسعه فضای سبز و افزایش سرانه آن در این شهر خواهد کرد.

وی افزود: بر این اساس سازمان سیما، منظر و فضای سبز اقدام به توزیع رایگان 50 هزار اصله درختچه و 7 هزار اصله نهال بین شهروندان در هفته درختکاری می کند.

معاون خدمات شهری شهرداری ارومیه گفت: این نهال ها در پنج نقطه از شهر که قبلا تعیین شده توزیع می شود.

مناف زاده با اشاره به توسعه خدمات الکترونیکی در سطح شهرداری ارومیه و ارائه خدمات غیرحضوری نیز تصریح کرد: جهت رعایت پروتکلهای بهداشتی و جلوگیری از ازدحام در ایام شیوع کرونا با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات امکان دسترسی به خدمات غیرحضوری در حوزه درخواست و کاشت نهال رایگان فراهم شده و شهروندان می توانند از طریق سایت khedmat.urmia.ir درخواست های خود را از خانه هایشان پیگیری و نیازی به حضور در شهرداری نیست. 

وی ادامه داد: با هدف افزایش حداکثری سرانه فضای سبز شهری، نهضت کاشت یک درخت برای هر شهروند را پیگیری می کنیم تا محقق شود.

 مناف زاده  یادآور شد: با مشارکت ادارات کل منابع طبیعی و راه و شهرسازی  آذربایجان غربی طرح کمربند سبز ارومیه را برنامه ریزی کرده ایم که با این کار 10 مترمربع به سرانه فضای سبز شهر افزوده می شود.

وی اظهار کرد: هم اکنون سرانه اکولوژیکی فضای سبز در ارومیه 12 مترمربع است که با برنامه ریزی های به عمل آمده به 22 مترمربع برای هر نفر افزایش می یابد و این رقم بسیار خوب و مناسبی در سطح کشور است.

معاون خدمات شهری شهرداری ارومیه با تأکید بر نقش شهروندان در تحقق اهداف پیش بینی شده در حوزه فضای سبز شهری خاطرنشان کرد: شهروندان با کاشت هرچه بیشتر نهال در مقابل منازل و حفاظت از درختان و فضای سبز موجود به یاری شهرداری بشتابند تا با مشارکت همدیگر شهری سبز، پاک و سالم را شاهد باشیم.

نویسنده: روابط عمومی/شنبه, 16 اسفند,1399/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (23)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
آمار بازدید
دی ان ان