• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

اخبار

سرانه فضای سبز  سطح شه 11/5 متر است/ صرفه جویی 78 هزار متر مکعبی در مصرف آب با بکارگیری ابیاری قطره ای فضای سبز

سرانه فضای سبز سطح شه 11/5 متر است/ صرفه جویی 78 هزار متر مکعبی در مصرف آب با بکارگیری ابیاری قطره ای فضای سبز

قائم مقام شهردار ارومیه گفت: در 9 ماه سال جاری، 5 هزار 171 متر مربع ابیاری قطره ای در فضای سبز به بهره برداری  رسیده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛  غلام رضا عدل دوست با بیان این که توسعه فضای سبز از اولویت های مدیریت شهری است، عنوان کرد:   در برنامه بلند مدت مدیریت شهری بر ارتقاء سرانه فضای سبز شهر به میزان 15 متر مربع تاکید شده است .
وی عنوان کرد:  طی 9 ماهه سال جاری، 205 هزار متر مربع فضای سبز در سطح شهر توسعه یافته است و در حال حاضر میزان فضای سبز در سطح شهر ارومیه،   9 میلیون و  332 هزار متر مربع  است.
به گفته عدل دوست بر اساس جمیعت شهری،  در حال حاضر سرانه فضای سبز  سطح شهر 5/11 متر است که این سرانه در سال 90 و 91 در حدود 5 الی 6 متر مربع  بود که اکنون این سرانه  دو برابر نسبت به گذشته افزایش یافته است .
وی اظهار کرد:  آبیاری نوین در فضای سبز از اهمیت زیادی برخوردار است که آبیاری سنتی فضای سبز در گذشته هدر رفت آب را رقم می زد.
قائم مقام شهردار ارومیه  گفت: در 9 ماه سال جاری، 5 هزار 171 متر مربع ابیاری قطره ای در فضای سبز به بهره برداری  رسیده است .
وی بیان کرد:  در گذشته و به روش ابیاری سنتی،  121هزار متر مکعب آب در فضای سبز استفاه می شد که این میزان در حال حاضر با بکارگیری ابیاری قطره ای به 43 هزار متر مکعب رسیده است که  78 هزار متر مکعب در مصرف آب صرف جویی  شده است .

 قائم مقام شهردار ارومیه   اظهار کرد:  در حال حاضر 8هزار و 750  متر مربع آبیاری قطره ای در حال اجرا و 33 هزارو 870 متر مربع نیز در حال اتمام است که با تحقق این مهم در حدود 141 هزار و 771  متر مکعب طی هر سال  در مصرف آب صرفه جویی می شود.

نویسنده: روابط عمومی/ﺳﻪشنبه, 16 دی,1399/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (65)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
آمار بازدید
دی ان ان