• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

اخبار

شهردار ارومیه: افتراق میان شوراها و شهرداری ها عامل تضعیف مدیریت شهری است

شهردار ارومیه: افتراق میان شوراها و شهرداری ها عامل تضعیف مدیریت شهری است

شهرداری ارومیه با انتقاد از عملکرد دولت و مجلس در دولت کردن شهرداری ها گفت: افتراق میان شهرداری ها و شوراها باعث دخالت دولتی و تضعیف این دو نهاد می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ارومیه، محمد حضرت پور شهردار ارومیه، در سخنانی در کارگاه آموزشی تهیه و تنظیم بودجه و تعرفه عوارض سال 94 شهرداریهای استان، با تأکید بر اینکه توجه به چالش های شهرداری ها، زمینه ساز توسعه است اظهار داشت: وحدت میان ارکان مدیریت شهری شاه بیت توسعه است در حالی که امروز به دلیل افتراق میان شوراها و شهرداری ها، باعث دخالت های دولتی و مجلس شده است.

وی با طرح این سوال که چه دلیلی دارد که دولت و مجلس قصد دارند شهرداری ها را دولتی کنند، گفت: در این شهرداری ها مطرح است، باید بودجه لازم دولتی نیز اختصاص یابد در حالی که بودجه ای در کار نیست و تنها نوعی دخالت خود را جلوه گری کنند.

وی افزود: شهرداریها می توانند با استفاده از ظرفیت شوراها، فرمانداران را توجیه کنند و با تعامل و ارتباط مناسب به فرمانداران را دخیل در توسعه شهری نمایند.

حضرت پور، حذف مالیات برای سازمان های تابعه شهرداری ها، حذف تعرفه گمرگی ماشین آلات واراداتی شهرداری ها از جمله قوانین خوبی توصیف کرد که در آینده می تواند کمک کار سرمایه گذاری در شهر می باشد.

وی افزود: هم اکنون از طریق مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، لوایحی در دست تنظیم است تا به مجلس برای تصویب ارائه شود.

نویسنده: روابط عمومی/چهارشنبه, 01 بهمن,1393/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (704)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
آمار بازدید
دی ان ان