اخبار

اخبار و رویداد های شهر ارومیه و شهرداری ارومیه

ابر برچسب ها

جدیدترین خبر ها

اخبار

شهردار ارومیه عملکرد سال 92 در بخش عمران شهری را تشریح نمود
خانم مریم نقی پور
/ دسته ها: اخبار شهرداری

شهردار ارومیه عملکرد سال 92 در بخش عمران شهری را تشریح نمود

وی در ادامه سخنانش در خصوص عملکرد شهرداری در سال 92 افزود: فاز روگذر تقاطع غیر همسطح شهید مدرس با اعتباری بالغ بر 210 میلیارد ریال در پانزدهم اردیبهشت سال 92 به بهره برداری رسید و همچنین پروژه فاز روگذر تقاطع غیر همسطح مادر با اعتبار بالغ بر 200 میلیارد ریال در 17 تیر ماه 92 مورد بهره برداری شهروندان قرار گرفت.

شهردار ارومیه در خصوص اجرای پروژه شمالغرب کشور افزود: مجموعه پلهای شهید بهشتی که یکی از دغدغه های مدیریت شهری بود با صرف اعتباری بالغ بر 1740 میلیارد ریال در بیست و سوم مهرماه سال 92 با حضور جمع کثیری از شهروندان و مدیران به بهره برداری رسید.

ایشان در ادامه افزود: بازگشایی امتداد خیابان امام ره که یکی از آرزوهای چندین ساله مردم شهید پرور شهر ارومیه بود با همدلی مسئولین استانی و شهری و با عنایات مقام معظم رهبری با صرف اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال در پنجم آبان ماه سالجاری تحویل شهروندان شریف شهر ارومیه گردید.

محمد حضرت پور در ادامه اظهار داشت: سلسله افتتاحیه پروژه های شهرداری ارومیه با افتتاح پروژه روگذر تقاطع غیر همسطح امام علی (ع) و همچنین روگذر تقاطع میثم با صرف اعتباری بالغ بر 3900 میلیارد ریال در مسیر سراشیبی تکمیل رینگ کمربندی شهر ارومیه قرار گرفت که با تداوم در اجرای پروژه های فاخر دیگری جهت تکمیل رینگ اول کمربندی شهر ارومیه جهت تسهیل در عبور و مرور شهری و همچنین انتقال بار ترافیک داخل محدوده شهری به رینگ کمربندی مذکور عملیات اجرایی تقاطع امامت با برآورد اعتباری بالغ بر 320 میلیارد ریال ادامه دارد.

ایشان در خصوص بهره برداری از پروژه های روگذر میرزای شیرازی و روگذر تقاطع شهید باهنر با سربازان گمنام و شهید ذاکر که با مجموع برآورد اعتباری بالغ بر 350 میلیارد ریال در دست اجرا می باشد اعلام داشت: برابر برنامه زمانبندی ارائه شده از سوی پیمانکار مربوطه در پایان سال 92 این پروژه ها به بهره برداری خواهد رسید.

ایشان در ادامه خاطر نشان نمود: در کنار اجرای پروژه های تکمیل رینگ کمربندی شهر ارومیه پروژه های فاخر و شاخص دیگری همپای آنها در مرحله اجرا می باشد که از جمله این پروژه ها می توان به احداث پارک دانشجو به مساحت 130 هزار مترمربع و همچنین اجرای 9 پارک محله ای با هزینه ای بالغ بر 200 میلیارد ریال در مرحله بهره برداری می باشد.

محمد حضرت پور در خصوص ساماندهی کمربندی خاتم الانبیاء حدفاصل خیابان ابوذر تا پل سوم خرداد به طول 11 متر و همچنین اجرای جدولگذاری و زیرسازی و آسفالت بیش از 200 خیابان و کوچه در سطح شهر اعلام کرد: شهرداری ارومیه در این خصوص بیش از 448 میلیارد ریال هزینه صرف نموده است.

وی در تداوم اجرای عملیات آسفالت ریزی و معابر شهری افزود: بیش از 232 معابر خاکی جهت آسفالت ریزی در سال 93 آماده سازی گردیده که متعاقباً با برنامه زمانبندی و بودجه مصوب شورای اسلامی شهر در سال 92 به معابر مذکور ارائه خدمات خواهد گردید.

شهردار ارومیه در ادامه گزارشات خود با اعلام اینکه 20 فقره خیابان با صرف اعتباری بالغ بر 148 میلیارد ریال در سال 92 پیاده رو سازی گردیده است گفت: طبق مصوبات شورای اسلامی شهر و برابر برنامه های شهرداری ارومیه جهت ساماندهی معابر پیاده رو سازی در سطح شهر برنامه مدونی برنامه ریزی گردیده که طبق برنامه اولویت بندی پیاده رو سازی معابر سطح شهر پیش بینی می گردد تا پایان سال 95 بخش عمده ای از معابر سطح شهر از نعمت پیاده روسازی بهره مند خواهند شد.

شهردار ارومیه در خصوص امورات زیباسازی و مبلمان شهری اعلام کرد: بیش از 160 میلیارد ریال هزینه در بخش نور پردازی، مبلمان شهری، رنگ آمیزی معابر، نصب المان های شهری، نصب وسایل بازی کودکان و وسایل ورزشی در پارکها، چراغان معابر و برافراشتن پرچم جمهوری اسلامی در سطح شهر و همچنین نصب صندلی ها در معابر و پارکها و نصب آبخورهای معابر عمومی اشاره نمودند.

حضرت پور در خصوص توسعه ناوگان خدمات موتوری اعلام داشت: ده ها ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین جهت ارائه خدمات شهری و همچنین ده ها اتوبوس خریداری و بازسازی گردیده که به سیستم حمل و نقل عمومی شهر تزریق گردیده است.

وی در این راستا اذعان داشت: بیش از 35 میلیارد ریال از طریق شهرداری ارومیه در راستای خرید ماشین آلات خدمات شهری و ناوگان حمل و نقل عمومی هزینه گردیده است.

شهردار ارومیه در پایان ضمن تقدیر و تشکر از تمامی دست اندرکاران اجرای پروژه های شهری و همچنین تقدیر ویژه از مساعدت ها و همراهی های مسئولین استانی و شهری در راستای همکاری در به ثمر رسیدن بخش عظیمی از پروژه های شهری اعلام داشت: پروژه های دیگری همچون احداث کانال ها، تکمیل پروژه آب خام شهری، ایجاد تأسیسات درآمدزا، اجرای پروژه های بهبود محیط شهری، تکمیل فرهنگسرای قرآن و عترت و 4 باب کتابخانه محلات و احداث چندین مورد تأسیسات حفاظتی و تملک اراضی اشاره نمودند.

Print
1212 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
دی ان ان