• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

اخبار

فیبرنوری شهری جز پروژه های افتخارآمیز برای ارومیه است/ کیفیت بسیار بالای فیبرنوری شهری در ارومیه در مقایسه با تهران

مدیرعامل ایرانسل:

فیبرنوری شهری جز پروژه های افتخارآمیز برای ارومیه است/ کیفیت بسیار بالای فیبرنوری شهری در ارومیه در مقایسه با تهران

مدیرعامل ایرانسل گفت: فیبرنوری شهری جز پروژه های افتخارآمیز برای ارومیه است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ارومیه، بیژن عباسی در مراسم رونمایی از پروژه فاخر فیبرنوری شهرداری ارومیه که با مشارکت ایرانسل به بهره برداری رسید، اظهار کرد: امروز یکی از سرویس های روز مورد استفاده در فناوری های جدید به بهره برداری می رسد.

وی افزود: یکی از تصمیمات درست، اساسی و اصولی در شهر ارومیه طی سالیان گذشته همت برای راه اندازی فیبرشهری است که شاهد رونمایی از آن هستیم.

مدیرعامل ایرانسل گفت: امروز بیش از 72 کیلومتر فیبرنوری جدید اجرایی شده و زیرساخت اساسی و اصولی برای توسعه سرویس های دیجیتال و فناوری اطلاعات فراهم است.

 

عباسی ادامه داد: این پروژه جز پروژه های افتخارآمیز برای شهر ارومیه است و بسیاری از کلانشهرها اخیراً و به تازگی به فکر راه اندازی آن افتاده اند، درحالی که در ارومیه شاهد بهره برداری اش هستیم.

 

وی تصریح کرد: در فرآیند اجرای پروژه همکاری بسیار نزدیکی بین شهرداری و ایرانسل شکل گرفت تا با سرعت قابل قبولی شاهد پیشرفت روند اجرایی پروژه باشیم و در نهایت با کیفیت خیلی مناسب و در مدت زمان کم به مرحله رونمایی برسد.

 

عباسی تصریح کرد: ایرانسل نزدیک به 250 میلیاردتومان در شهر ارومیه سرمایه گذاری کرده که 60 میلیاردتومان آن مربوط به فیبرنوری شهرداری است و برای امسال نیز پیش بینی کرده ایم که 65 میلیاردتومان برای توسعه سایت های جدید سرمایه گذاری می کنیم.

 

وی افزود: ترافیک شبکه در شهر ارومیه و استان آذربایجان غربی بسیار بالا رفته و مصرف مردم نیز به طور بسیار محسوسی افزایش یافته و از همین جهت برای توسعه زیرساخت های ارتباطی سرمایه گذاری لازم انجام می گیرد.

 

عباسی اظهار کرد: سهم اقتصاد دیجیتال در کل اقتصاد کشور روز به روز افزایش می یابد و در ایران 6.5 درصد کل اقتصاد مربوط به این حوزه است اما اثرگذاری آن نسبت به سایر مولفه های اقتصاد بیش از دو و نیم برابر است.

 

وی تصریح کرد: اگر 20 درصد در زیرساخت افزایش سرمایه گذاری را داشته باشیم بیش از یک درصد درآمد ناخالص ملی افزایش می یابد و توسعه اقتصاد دیجیتال تضمین کننده توسعه منطقه و شهرمان است و یکی از پروژه های بسیار مهم در این راستا فیبرنوری است.

 

عباسی یادآور شد: بسیاری از سرویس ها و خدمات در شبکه فیبرنوری قابل ارائه است و توسعه کسب و کارها را شاهد خواهیم بود و دسترسی همگان به شبکه ملی اطلاعات و شبکه جهانی اطلاعات با سرعت بسیار بالا امکانپذیر می شود.

 

وی گفت: فیبرنوری یکی از مهمترین مولفه های زیرساختی برای توسعه شهرهوشمند است و درآینده فازهای تکمیلی و توسعه ای آن را در صورت رسیدن به تفاهم با شهرداری و شورای شهر ادامه خواهیم داد.

 

عباسی تصریح کرد: زیرساخت فیبرنوری شهری که امروز در ارومیه ایجاد شده در مقایسه با زیرساخت ایجاد شده در تهران به مراتب باکیفیت تر و سهل الوصول تر برای ارائه سرویس های لازمه به منازل شهروندان است.

 

وی یادآور شد: در ارومیه تصمیمی سه سال پیش گرفته شده و امروز شاهد اجرای آن هستیم اما در سایر کلانشهرها متاسفانه تصمیم یکسانی در بدنه اجرایی آن شهرها گرفته نشد و یک عقب افتادگی را در این حوزه شاهد هستیم.

 

عباسی اظهار کرد: در برنامه داریم تا اینترنت 5G را در ارومیه راه اندازی کنیم وشاهد نسل پنجم اینترنت خواهیم بود و فیبرنوری زیرساخت این مهم است.

 

وی ادامه داد: امیدوارم همکاریها در توسعه زیرساخت های آذربایجان غربی و شهر ارومیه ادامه داشته باشد تا زمینه خدمات بهتر و با کیفیت تر را برای مردم فراهم کند.

 

مدیرعامل ایرانسل تأکید کرد: کرونا به خوبی نقش و اهمیت توسعه زیرساخت های ارتباطی را برای همگان یادآور شد و در ایام شیوع کرونا مصرف دیتا به دو برابر  افزایش پیدا کرد که پاسخگویی به این حوزه نیازمند توسعه زیرساخت ها است.

نویسنده: روابط عمومی/پنجشنبه, 06 خرداد,1400/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (37)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
آمار بازدید
دی ان ان