• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

اخبار

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری ارومیه: سرانه فضای سبز در شهر ارومیه 8/5 مترمربع برای هر شهروند است

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری ارومیه: سرانه فضای سبز در شهر ارومیه 8/5 مترمربع برای هر شهروند است

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری ارومیه اعلام کرد: سرانه فضای سبز در ارومیه8/5 مترمربع است.

ولی مناف زاده اظهار داشت: فضای سبز شهر ارومیه از نظر اکولوژیکی با احتساب درختان معابر و بوستان ها در محدوده قانونی شهر حدود 600 هکتار است که برای هر شهروند 8/5 متر می شود.

وی با بیان اینکه سرانه فضای سبز برای هر کشور و شهر و بر اساس وضعیت و شرایط اقلیمی تعریف می شود، ابراز داشت: این رقم در برخی کشورها 50 مترمربع اما در کشور ما بین 7 تا 12 است که با توسعه فضای سبز ارومیه در چند سال اخیر و برنامه ریزی برای آینده قصد داریم به بیشترین حد فضای سبز در کشور برسیم.

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری ارومیه گفت: ایجاد فضاهای جدید و اجرای طرح های توسعه ای و ساماندهی فضاهای سبز جزو اولویت ها محسوب می شود اما متأسفانه اجرای طرح های توسعه شهری یکی از عوامل مهم تخریب فضاهای سبز موجود است که مسئولان باید در این طرح ها به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

وی با انتقاد از این که فضاهای سبز حاشیه رودخانه های طبیعی شهر ارومیه تخریب می شود و به کاربری های مسکونی تخصیص می یابد، افزود: برای جلوگیری از این اتفاق زمین های جایگزین و در محدوده شهری معرفی می شود که در این حالت نیز با مشکل معارض ملکی مواجه می شویم.

نویسنده: روابط عمومی/شنبه, 11 آبان,1392/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (787)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
آمار بازدید
دی ان ان