• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

جستجو

اخبار

مرمت و بازسازی جداره مسجد تاریخی میدان ارومیه

مرمت و بازسازی جداره مسجد تاریخی میدان ارومیه

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری ارومیه از بازسازی و مرمت مسجد تاریخی میدان در ارومیه در راستای حفظ آثار کهن و تاریخی ارومیه خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛  علی معصومی بیان کرد:  حوزه بازآفرینی سازمان در چند سال اخیر در راستای حفظ و بازآفرینی بافت تاریخی شهر ارومیه اقدام به بازسازی و مرمت ابنیه تاریخی از جمله مسجد تاریخی میدان در بافت قدیمی شهر ارومیه کرده است.

وی افزود:مسجد میدان از مساجد قدیمی ارومیه که قدمت آن بر اساس شواهد معماری به اواخر دوره زندیه میرسد طی هماهنگی های انجام گرفته با اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بازسازی جداره خارجی آن و تعمیر آجرهای معیوب در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

معصومی اظهار کرد: اقدامات سازمان عمران در خصوص بازسازی این مکان با توجه به قدمت تاریخی و محل استقرار این مسجد در یکی از خیابان های اصلی بافت تاریخی ارومیه و با الهام از معماری سنتی اسلامی و همچنین طبق ضوابط قانونی و نظارت کارشناسان حوزه بازآفرینی فضاهای شهری سازمان و اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و انجام می گیرد.

نویسنده: روابط عمومی/ﺳﻪشنبه, 10 تیر,1399/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (24)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
آمار بازدید
دی ان ان