• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

اخبار

مهار آتش سوزی دو خودرو در پارکینگ آپاتمان هفت طبقه

رییس سازمان آتش نشانی شهرداری ارومیه:

مهار آتش سوزی دو خودرو در پارکینگ آپاتمان هفت طبقه

دو دستگاه خودرو سواری که در پارکینگ ساختمان 7 طبقه مسکونی دچار آتش سوزی شده بودند با عملیات سریع آتش‌نشانان مهار و از گسترش آتش به سایر بخشهای ساختمان جلوگیری شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ارومیه، ابراهیم شاد قوشچی اظهار کرد: به دنبال تماس ساکنان یک ساختمان مسکونی با سامانه 125 و اطلاع رسانی این حادثه، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی ارومیه بی درنگ راس ساعت 11:26 دقیقه ، آتش نشانان ایستگاههای 5 و تانکر آبرسان ایستگاه 7 را به محل حادثه واقع در خیابان درستکار خیابان فضلاء 1 کوچه اول اعزام کرد.

 

وی افزود: دو دستگاه خودروسواری پرشیا و  پژو 206 که در قسمت پارکینگ، طبقه منفی 1 ساختمان هفت طبقه مسکونی متوقف بودند که به علت نامشخصی دچار آتش سوزی شدند وشعله های آتش و دود از لابه لای دربها و پنجره ها به بیرون زبانه میکشید و در حال سرایت به دیگر خودروهای پارک شده در این پارکینگ بود.

 

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه  با اشاره به اینکه دود غلیظی راهروها و طبقات این ساختمان مسکونی را فراگرفته بود، ادامه داد: نیروهای آتش نشانی به سرعت به دو گروه تقسیم شدند که گروه اول با قطع جریان برق و گاز، محل حادثه را ایمن سازی کردند و با بکارگیری تجهیزات انفرادی و لوله های آبرسانی، خود را به کانون آتش سوزی رسانده و در کوتاه ترین زمان ممکن شعله های آتش را خاموش و از سرایت به خودروها و دیگر نقاط ساختمان جلوگیری کردند.

 

شاد قوشچی تصریح کرد: با توجه به حجم دود ناشی از آتش سوزی، احتمال محبوس شدن ساکنان در راهروها و طبقات بالایی وجود داشت که همزمان گروه دوم آتش نشانان به جستجو در راهروها و طبقات پرداختند و ساکنین را از ساختمان خارج کرده و همگی را به جای امن منتقل کردند.

 

وی خاطر نشان کرد: آتش نشانان پس از یک عملیات 2 ساعته و مهار کامل شعله های آتش با بکارگیری فن های قوی، دود حاصل از آتش سوزی را از داخل ساختمان تخلیه کرده و به ماموریت خود پایان دادند.

نویسنده: روابط عمومی/یکشنبه, 10 شهریور,1398/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (197)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
آمار بازدید
دی ان ان