• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

جستجو

اخبار

میزان تولید زباله در ارومیه به ازای هر نفر ۷۳۰ گرم است

میزان تولید زباله در ارومیه به ازای هر نفر ۷۳۰ گرم است

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری  ارومیه‌ اظهار کرد: تولید زباله ارومیه ۵۰۰ تن در روز بوده و این میزان در برخی فصول تغییر می‌یابد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه ، احد یوسفی با بیان اینکه برای جمع آوری این میزان زباله۸۸۰ پاکبان و ۱۴۰ دستگاه به کار گرفته می شود، ادامه داد: میزان تولید زباله در ارومیه به ازای هر نفر ۷۳۰ گرم بوده و در این میان از ۶ ناحیه موجود، ۲ ناحیه ‌به صورت شبانه و ۴ ناحیه هم به صورت روزانه جمع‌آوری می‌شود.

وی با بیان اینکه میزان تولید زباله نسبت به میانگین کشوری در حد نرمال است، گفت: سیاست سازمان، بحث علمی کردن پسماند و کاهش تولید زباله است که این امر به نوبه خود نیازمند فرهنگسازی و آگاه‌سازی است.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری  ارومیه‌ با اشاره به این موضوع که مردم را باید در بحث های زیست محیطی و تولید پسماند آگاه کنیم، اذعان کرد: اگر مشارکت مردم نباشد سیاست سازمان در کاهش تولید زباله به نتیجه نخواهد رسید.

وی تصریح کرد: باید زباله های دارای ارزش را به چرخه اقتصادی برگردانیم که روزانه توسط بخش خصوصی یک تن و ۳۰۰ کیلو از این نوع زباله تفکیک از مبدا شده و ۳ کانکس ثابت در میدان مولوی، میدان خیرین و کنار پارک حضرت پور قرار داده شده است‌.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری  ارومیه‌ بیان کرد: تا پایان سال فرهنگسراهای شهرداری و دفاتر تسهیل ‌گری فرمانداری را تجهیز و نسبت به آموزش تفکیک از مبدا اقدام خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: راه اندازی اپلیکیشن هوشمند برای این منظور در دست اقدام است که اوایل سال ۹۹ این اپلیکیشن به صورت کامل اجرایی می‌شود که یک شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری ارومیه آن را طراحی کرده است.

نویسنده: روابط عمومی/ﺳﻪشنبه, 24 دی,1398/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (101)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
آمار بازدید
دی ان ان