• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

اخبار

نشست بررسی مشکلات حوزه پیشگیری از تخلفات ساخت و ساز غیرمجاز  برگزار شد

نشست بررسی مشکلات حوزه پیشگیری از تخلفات ساخت و ساز غیرمجاز برگزار شد

نشست بررسی مشکلات حوزه پیشگیری از تخلفات ساخت و ساز غیرمجاز  با حضور قائم مقام شهردار و مدیران شهرداری ارومیه برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ارومیه , عصر دیروز (سه شنبه 16 دیماه) در دفتر جلسات ساختمان شهرداری مرکزی ارومیه آخرین وضعیت ساخت و سازهای غیر مجاز و راهکارهای پیشگیری و مقابله با این معضل بررسی شد.
جلسه کارگروه مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز با مدیریت قائم مقام شهردار و مدیر حراست شهرداری ارومیه از ساعت 17 آغاز  و مدیران و کارشناسان شهرداری با مطرح کردن مشکلاتی که باعث تعریض ساخت و سازهای غیر قانونی شده اند خواستار بررسی و ارائه راه کار برای حل این مشکلات شدند.
عدم تطبیق محل ساخت با پروانه ساختمانی , نبود ماشین آلات و لباسهای متحدالشکل و همچنین نبود کارت شناسایی برای ماموران پیشگیری , عدم هماهنگی مناطق با پیشگیری , مشخص نبودن وظایف در روند برخورد با تخلف , عدم وجود شیوه نامه قابل اتکا , عدم تعیین تکلیف پروانه های ساخت و ساز و همچنین تهیه سیستم های نوین نظارتی برای مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز از جمله مواردی بود که در جلسه اخیر کارگروه مورد بررسی قرار گرفت.
کاظمی مدیر حراست شهرداری ارومیه در این جلسه با اشاره به گسترش ساخت و سازهای غیرقانونی و تخلفات ساختمانی و تعارض به سایر کاربری ها اظهار داشت: پیشگیری زیر مجموعه خدمات شهری است و با تعامل میتوان همه مشکلات مطرح شده را با تدابیر لازم حل و فصل کرد.
عدل دوست قائم مقام شهردار در پایان این جلسه که بیش از دو ساعت به طول انجامید با قرائت قانون جدید خاطر نشان کرد : اگر قوانین بازدارنده باشند  و  مسکن در کشور با عنوان  کالای مصرفی مطرح شود نه به عنوان کالای اقتصادی،   دیگر شاهد مشکلات حوزه پیشگیری در شهرداری ها نخواهیم بود.
وی افزود:  با قانون قبلی ماده 100 نه تنها حالت بازدارندگی را از دست داده بلکه حالت تشویقی نیز بخود گرفته و تبدیل به یک معضل شده , اما قانون جدیدی که ابلاغ شده، قوانین را اصلاح کرده و اگر به مرحله اجرا درآوریم دیگر کسی جرات تخلف نخواهد داشت.

نویسنده: روابط عمومی/چهارشنبه, 17 دی,1399/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (65)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
آمار بازدید
دی ان ان