• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

اخبار

نصب 250 المان نوروزی در معابر شهر ارومیه/جشنواره بیدمشک برگزار می شود

شهردار ارومیه: 

نصب 250 المان نوروزی در معابر شهر ارومیه/جشنواره بیدمشک برگزار می شود

شهردارارومیه  گفت:  به مناسبت آغاز سال جدید و استقبال از میهمانان نوروزی، 250  المان در نقاط مختلف شهر نصب می شود .
 

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛ محمد حضرت پور صبح امروز با حضور در برنامه زنده رادیویی شهریمیز با اشاره به آغاز طرح جهادی استقبال از نوروز در شهر ، عنوان کرد:  لکه گیری و آسفالت معابر، کاشت گل و درخت،  نصب المان های نوروزی، تنظیف و شستشوی معابر، پاکسازی مبلمان شهری، امحاء دیوارنوشته های غیرمجاز، ترمیم و رنگ آمیزی جداول، لایروبی جوب ها و کانال ها و رسیدگی به وضعیت سرویس بهداشتی های سطح شهر از اهم اقدامات شهرداری ارومیه در قالب طرح استقبال از بهار در معابر شهری است که در حال انجام است .
وی افزود:  طرح جهادی استقبال از نوروز با یک نگاه فرهنگی و مشارکت شهروندان آغاز شده است.
حضرت پور با اشاره به آسفالت معابر شهری، عنوان کرد:  آسفالت برخی معابر در قالب طرح استقبال از نوروز مرمت شده است اما نهضت  آسفالت معابر درهسته مرکزی و بافت فرسوده شهری و خیابان های منتهی به رینگ میانی از سال 98 آغاز می شود.
وی با اشاره به اجرای برنامه های فرهنگی در آستانه نوروز، اظهار کرد:  احیای سنت های کهن نوروزی در قالب اجرای برنامه های فرهنگی و دستگیری از نیازمندان، که در حال حاضر غرفه های کمیته امداد امام خمینی (ره)  در نقاط مختلف شهر مستقرر است که مردم می توانند کمک های  نقدی و غیر نقدی خود را برای کمک به نیازمندان به محل استقرار این غرفه ها تحویل نمایند .
شهردار ارومیه با اشاره به هفته منابع طبیعی و روز درختکاری و شعار هر شهروند یک درخت در شهرارومیه،  بیان کرد:  امسال سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری، یک میلیون اصله درخت و درختچه تولید کرده که شهروندان می توانند با مراجعه به سازمان جهت تحویل و کاشت درخت اقدام  نمایند .
وی گفت:  شهروندان می توانند با کاشت درخت به نام خود و پرورش آن؛  سهم بزرگی در توسعه فضای سبز و احیای باغ شهر ارومیه داشته باشند .
حضرت پور با اشاره به احیای باغ شهر ارومیه و احیای درختان قدیمی شهر، اظهار کرد : متاسفانه برخی در ختان چون سرو توان سازگاری برای ادامه زیست در شرایط آب و هوایی ارومیه را ندارند و باید به جای این درختان ناسازگار درخت های قدیمی این شهر چون  سنجد ، توت و بیدمشک  که اکنون به فراموشی سپرده شده است  کاشته شود که این رسالت بر عهده جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی و شهرداری ارومیه است  .
وی در ادامه با بیان اینکه جشنواره بیدمشک  از 25 لغایت 27 اسفندماه سال جاری برگزار شد،  اظهار کرد:  جشنواره بیدمشک با هدف برند سازی این محصول، اشتغالزایی، احیای آیین قدیمی تولید عرق بیدمشک و انتقال آن به نسل جوان و ایجاد شور  نشاط اجتماعی در محل  میدان امام خمینی (ره)  جنب مسجد جامع  برگزار می شود.
شهردار ارومیه با اشاره به طرح ساماندهی  معابر از سد معبر، اظهار کرد: طرح ساماندهی معابر از سد معبر در نقاط مختلف شهر ارومیه منجر به رضایت شهروندان شده است و همچنین در راستای مقابله با سد معبر، رانندگانی که در محل عابر پیاده توقف نمایند برابر قانون با آنها برخورد و جریمه اعمال می شود .
وی در پایان با اشاره به برگزاری چهارمین یادواره شهدای حوزه  25 شهید حضرت پور در محل جاده شهید کلانتری ، جاده شور کندی،  روستای کاکلر از مردم دعوت کرد در این مراسم معنوی حضور به هم رسانند .

نویسنده: روابط عمومی/شنبه, 18 اسفند,1397/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (244)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
آمار بازدید
دی ان ان