• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

اخبار

هوشمند سازی مخازن زباله در ارومیه/ لایروبی شهرچایی ارومیه تدوام دارد

هوشمند سازی مخازن زباله در ارومیه/ لایروبی شهرچایی ارومیه تدوام دارد

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه گفت: لایروبی شهرچایی ارومیه تدوام دارد.

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه گفت: لایروبی شهرچایی ارومیه تدوام دارد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛  احد یوسفی با اشاره به سطل‌ها مخصوص انواع زباله و مخازن موجود در سطح شهر،  اظهار کرد: در شهر بیش از 2 هزار مخزن 770 لیتری مخصوص زباله تر وجود دارد و در بافت مرکزی شهر 100 دستگاه مخازن مخصوص تفکیک زباله وجود دارد که به صورت هفتگی تخلیه می‌شوند.

وی با اشاره به شکایت شهروندان درباره بوی مخازن و شیرابه‌های زباله ‌ها تصریح کرد: این سازمان برای پاک‌ سازی و تخلیه این مخازن 24 ساعت شبانه روز فعالیت دارد ولی باید شهروندان هم باید در نظر داشته باشند که این مخازن برای زباله‌های صنوف مختلف و برخی زباله‌های گذری است نه اینکه هر خانوار زباله‌های تر و خشک خود را بدون تفکیک در آن خالی کنند.

یوسفی با بیان این که در پی این هستیم که سطل‌های زباله موجود در سطح شهر به‌صورت زیرزمینی و هوشمند تعبیه شوند، اظهار کرد: مطالعات موردنظر نیز در حال انجام است و این اتفاق سبب می ‌شود بو و شیرابه تولیدی این زباله‌ها باعث اذیت شهروندان نشود و می‌توانیم زباله‌ها را در مدت‌ زمان بیشتری ذخیره کنیم و هنگام پر شدن مخزن سیستم هوشمند اطلاع می‌دهد که باید این مخازن تخلیه شوند.

وی افزود: بعد از به اتمام رسیدن مطالعات به‌ صورت پایلوت عملیاتی شده و بعد از تأیید تمامی مراحل به شکل انبوه در سطح شهر اجرا می‌شود.

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه  با بیان اینکه علمی کردن مدیریت پسماند و استفاده از صنعت در این موضوع هدف ما است، اظهار کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان بومی توان اجرای این سیستم هوشمند را دارند و نیاز به استفاده از تجارب  و تکنولوژی خارجی نیست.

وی با اشاره به لایروبی شهرچایی ارومیه گفت: لایروبی از سمت پل قویون شروع‌ شده و تا به امروز به پل میثم رسیده است همچنین مصالح دپو شده در این مسیر تا پل میثم برداشته ‌شده است و تا یک هفته آینده تمامی این برداشت مصالح انجام می‌شود و علاوه بران فاز اجرایی لایروبی از پل میثم تا پل سه چشمه قبل از شروع بارش‌ها انجام می‌شود.

نویسنده: روابط عمومی/چهارشنبه, 08 آبان,1398/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (219)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
آمار بازدید
دی ان ان