• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

اخبار

چهارمین نشست مجمع مشورتی بانوان عضو شورای اسلامی شهرهای استان در نقده برگزار گردید

چهارمین نشست مجمع مشورتی بانوان عضو شورای اسلامی شهرهای استان در نقده برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ارومیه : چهارمین نشست مشورتی بانوان عضو شورای اسلامی استان آذربایجان غربی با حضور بانوان عضو شورای اسلامی شهرهای سراسر استان به ریاست لطیفه مبین در سالن کنفرانس فرمانداری شهر نقده برگزار گردید.

لطیفه مبیّن ، رئیس مجمع مشورتی بانوان عضو شورای اسلامی شهرهای آذربایجان غربی با اشاره به موضوع این نشست گفت : این نشست با موضوع طرح پیش نویس الزام شهرداری ها به تحصیل گری ، حمایت و توسعه صنایع دستی به تصویب اعضای مشورتی بانوان شوراهای اسلامی استان رسید و جهت اجرا متناسب با اقتضائات محلی در اختیار اعضا قرار گرفت .

وی با اشاره به اینکه صنایع دستی هر ملتی معرف ذوق هنری و خلاقیّت اجتماعی در پاسخگویی به قسمتی از ضرورتهای مادی و معنوی و تجلی مولفه های اجتماعی و فرهنگی در تولید کالا از مظاهر تمدن جوامع انسانی است افزود : در ایران در دهه های اخیر سهم صنایع دستی در بین کالاهای صادراتی غیر نفتی همواره در راس بوده و بیش از 70 درصد تولید کنندگان صنایع دستی در ایران را زنان تشکیل می دهند .

خانم مبیّن با اشاره به ماده یک این طرح اضافه کرد : به منظور توانمند سازی و ظرفیت سازی زنان شاغل در بخش صنایع دستی و تسهیل گری و حمایت از آنها جهت تولیدات برای ارتقا صادرات غیر نفتی کشور و توسعه گردشگری پیشنهاد می گرددو شهرداری ها در خصوص حمایت از توسعه صنایع دستی متناسب با مقتضیات مکانی و جغرافیایی خود مشارکت برنامه ریزی و تسهیل گری نمایند .

هم چنین در ماده 2 این طرح شهرداری موظف می شود به منظور شناخت فرصت ها و توسعه صنایع دستی طرح جامع مطالعاتی باز آفرین مدیریت و برنامه ریزی جهت توسعه صنایع دستی بومی و مکان یابی بازارچه صنایع دستی با مشارکت سازمان های ذیربط را انجام دهد .

رئیس مجمع مشورتی بانوان عضو شورای اسلامی شهرهای استان آذربایجان در بخش دیگری در خصوص برگزاری دوره های آموزشی در این خصوص خاطر نشان کرد : شهرداری باید جهت گسترش صنایع دستی با مشارکت سازمان ها به خصوص با سازمان فنی و حرفه ای ، میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری دوره های آموزشی را در رده های سنی و جنسی مختلف در مناطق و نواحی مختلف را برگزار نماید .

در ادامه این جلسات میهمانان جلسه آقایان سید مهدی علوی ( رئیس شورای اسلامی شهر نقده ) فرامرزی ( فرماندار نقده ) فتحی پور  (شهردار نقده) و خانم دهقان(مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی) و اعضای محترم شورای اسلامی شهر نقده از همراهی مسئولین شهری در خصوص شعار سال با عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی تقدیر و تشکر نموده و ایراد سخنرانی کردند .

در پایان مقرر گردید نشست این مجمع در روز پنج شنبه مورخه 17 مهر ماه در شاهین دژ برگزار گردد.

نویسنده: روابط عمومی/چهارشنبه, 26 شهریور,1393/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (504)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
آمار بازدید
دی ان ان