• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

جستجو

اخبار

کارخانجات در حق کشاورزان اجحاف نکنند/ باغداران انگور را با قیمت پایین نفروشند

کارخانجات در حق کشاورزان اجحاف نکنند/ باغداران انگور را با قیمت پایین نفروشند

شهردار ارومیه گفت:  رسالت مدیریت شهری ارومیه به عنوان متولی فروش محصولات کشاورزی در میدان میوه و تره بار با همراهی اصناف و مسئولان زیر ربط بر این است که محصولات کشاورزی با قیمت پایین به فروش نرسد. 

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛  محمد حضرت پور با حضور در برنامه زنده رادیویی شهریمیز با بیان اینکه محصولات کشاورزی استان آذربایجان غربی در بازارهای هدف از جایگاه مناسبی برخوردار بوده و تقریبا شناخته شده اند، عنوان کرد: در حال حاضر بیشتر محصولات این استان و شهر به کشورهای مختلف چون پاکستان، افغانستان، ترکمنستان، روسیه و کشورهای عربی در حاشیه خلیج فارس صادر می شود.
وی با اشاره به محصول گوجه فرنگی، بیان کرد:   از آنجایی که ماندگاری گوجه فرنگی مناسب نبوده، امکان صادرات آن به خارج از کشور وجود ندارد لذا این محصول بیشتر به مصرف تازه خوری و تبدیل کنسانتره می رسد که در وضعیت کنونی این محصول  توسط کارخانه داران مورد بی مهری قرار گرفته است .
شهردار ارومیه افزود: رقم اعلامی برای محصول گوجه فرنگی به میزان 1200 تومان توسط سازمان حمایت از مصرف کننده از سوی کارخانه داران اعمال نمی شود و این محصول را با قیمت پایین خریداری می کنند.
وی با بیان اینکه شهرداری ارومیه متولی خرید و فروش گوجه فرنگی در میدان میوه و تره بار است، اظهار کرد: با هدف دفاع از حقوق تولید کنندگان و پیشگیری از متضرر شدن کشاورزان هیچ گونه محصول گوجه فرنگی خارج از استان آذربایجان غربی اجازه ورود به میدان میوه و تره بار شهرداری ندارد .
حضرت پور افزود:  همچنین محصول گوجه فرنگی با قیمت زیر 1500 تومان در میدان میوه و تره بار شهرداری ارومیه معامله نمی شود.
وی ادامه داد: انتظاری که از کارخانه داران؛ کارخانی دارانی که با پول مردم سرمایه گذاری کرده اند این است که  در حق کشاورزان اجحاف نکرده و آن را با قیمت مناسب خریداری کنند .
شهردار ارومیه تاکید کرد: خرید محصولات کشاورزی به ویژه در این روزهای برداشت محصول گوجه فرنگی با قیمت پایین تر از یک هزار تومان منجر به عدم رونق اقتصادی و عدم رغبت برای کاشت درسال های آتی خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به محصول انگور، اظهار کرد:  در حال حاضر محصول انگور سفید  با قیمت حداقل 7 هزار تومان و انگور قرمز با قیمت 30 الی 40 هزار تومان جهت صادرات به کشورهای پاکستان و روسیه در میدان میوه و تره بار خرید و فروش می شود و باغدران توجه کنند که  محصولات انگور را با قیمت پایین نفروشند.
شهردار ارومیه خاطر نشان کرد:  بازار میوه های هسته دار از وضعیت مطلوب برخوردار است اما محصول آلو بدلیل بالا بودن تنوع، میزان بالای تولید و عدم برداشت نامناسب و چیدن آن بصورت کاملا رسیده  با قیمت پایینی در بازار معامله می شود .
وی تاکید کرد:  رسالت مدیریت شهری ارومیه به عنوان متولی فروش محصولات کشاورزی در میدان میوه و تره بار  با همراهی اصناف و مسئولان زیر ربط بر این است که محصولات کشاورزی با قیمت پایین به فروش نرسد .

نویسنده: روابط عمومی/یکشنبه, 16 شهریور,1399/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (56)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
آمار بازدید
دی ان ان