• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

جستجو

اخبار

کاهش آلودگی زیست محیطی و کاهش مصرف سموم شیمیایی با استفاده از کارت های زرد

کاهش آلودگی زیست محیطی و کاهش مصرف سموم شیمیایی با استفاده از کارت های زرد

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری ارومیه گفت:  با هدف کاهش حداکثری مصرف سموم شیمیایی  و کاهش آلودگی های زیست محیطی  اقدامات تلفیقی به صورت  فیزیکی و بیولوژیک جهت کنترل آفات و بیماریهای موجود در فضای سبز شهری صورت می گیرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛  علی شایگان بیان کرد:  واحد حفظ نباتات این سازمان متناسب با وظیفه سازمانی خود در کاهش حداکثری مصرف سموم شیمیایی در راستای کاهش آلودگی های زیست محیطی  اقدامات تلفیقی به صورت  فیزیکی و بیولوژیک جهت کنترل آفات و بیماریهای موجود در فضای سبز شهری را همانند سال های گذشته در دستور کار خود قرار داده است.

وی ادامه داد:کارت های زرد جزو پرکاربردترین مواد بیولوژیک مصرفی بوده که به دور تنه درختان توسط این سازمان جهت کاستن از آفات و حشرات مضر استفاده شد.

شایگان تصریح کرد:سازمان با ایجاد کلینیک رایگان گیاهپزشکی در ساختمان اداری و دفاتر مناطق پنج گانه فضای سبز جهت مشاوره های تخصصی و تشخیص آفات و بیماری های درختان مثمر باغات، گیاهان زینتی و آپارتمانی در خدمت شهروندان می باشد.

وی گفت: امید است با اجرای این طرح گام موثری در راستای کاهش استفاده از سموم شیمیایی و در پی آن کاهش آسیب های زیست محیطی با بهره گیری از روش های غیرشیمیایی، بیولوژیک و تلفیقی در فضای سبز شهری برداشته باشیم.

نویسنده: روابط عمومی/ﺳﻪشنبه, 12 آذر,1398/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (82)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
آمار بازدید
دی ان ان