• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

جستجو

اخبار

کشتارگاه ارومیه به خارج از شهر منتقل می شود

کشتارگاه ارومیه به خارج از شهر منتقل می شود

رییس سازمان کشتارگاه شهرداری ارومیه گفت: بزودی کشتارگاه با احداث کشتارگاه جدید صنعتی در جاده شهید کلانتری به خارج از شهر انتقال می یابد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛  حسین زورآزما افزود:  با راه اندازی کشتارگاه جدید به مساحت دو هکتار کشتارگاه فعلی تخلیه و به محل جدید در جاده شهید کلانتری ارومیه منتقل می شود.

وی با اشاره به اقدامات کشتارگاه در سال جاری، گفت:  در جریان سال 96 کشتارگاه موفق به راه اندازی پیش سرد کن و دستگاه سیرابی پاک کن با قیمت مناسب توسط پرسنل کشتاره گاه شده است.

زورآزما عنوان کرد: متاسفانه بعلت کمبود نقدینگی مردم و بالا بودن قیمت گوشت،  سطح کشتار شدید افت کرده و این واحد دچار مشکل در امر بازسازی، مرمت و پرداخت حقوق کارکنان شده است.

وی با بیان اینکه مسایل بهداشتی در کشتارگاه قابل اغماض نیست، بیان کرد:  در جریان کشتار نیاز به نظافت و ضد عفونی سالن ها لازم و ضروری است و پرسنل دامپزشک ارومیه به تعدا 5 نفر در امر بازرسی احشام فعالیت دارند و کلیه لاشه ها بعد از اتمام بازرسی و مصدوم کردن ضبطی ها، با 8 دستگاه یخچالدار اقدام به توزیع لاشه در سطح شهر می شود .

رییس سازمان کشتارگاه شهرداری ارومیه  بیان کرد: در شش ماهه نخست امسال تعداد 10 هزارو 400 راس گوسفند، یک هزارو 441 راس بز، تعداد پنج هزارو 898 گاو و تعداد 993 راس گاومیش در کشتارگاه شهرداری ارومیه ذبح ، فر آوری و توزیع شده است.

وی با بیان اینکه در گذشته دام ها بعد از ذبح شدن در همان روز به بازار عرضه می شد ، خاطر نشان کرد: در حال حاضر 18 ساعت بعد از ذبح و بعد از انجام معاینات لازم عرضه می شود که این امر موجب شد بیماری احتمالی دام ها شناسایی و از عرضه گوشت ناسالم به مردم جلوگیری شود .

رییس سازمان کشتارگاه شهرداری ارومیه با بیان اینکه همشهریان باید از گوشت های ممهور به مهر دامپزشکی با هدف جلوگیری از به خطر افتادن بهداشت و سلامت جامعه استفاده کنند، توصیه کرد:  همشهریان از خرید و استفاده گوشت دام های کشتار شده در خارج از محل کشتارگاه صنعتی و فاقد مهر دامپزشکی خودداری کنند.

نویسنده: روابط عمومی/پنجشنبه, 08 آذر,1397/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (298)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
آمار بازدید
دی ان ان