• ورود
  • ENG
  • Search

نظرسنجی

شهروندعزيز؛ توسعه كداميك از فعاليتهاي ذيل از ديدگاه شما اهميت بيشتري دارد.نظر سنجی در مورد رنگ آمیزی معابر شهری

ثبت نظر  نمایش نتایج

اخبار

گام بلند سازمان پارکها وفضای سبز اورمیه در مانوس کردن انسان شهر نشین با طبیعت

گام بلند سازمان پارکها وفضای سبز اورمیه در مانوس کردن انسان شهر نشین با طبیعت

سازمان پارکها و فضای سبزشهرداری اورمیه- خبرنگارارغوان

يکي از وظايف شهرداري ها ،وارد نمودن جلوه هايي از طبيعت به محيط شهري است .

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اورمیه درگفتگوی اختصاصی با خبرنگار "ارغوان" با اعلام مطلب فوق ادامه داد: زندگي شهرنشيني باعث شده انسان از طبيعت جدا شود، لذا تشکيل سازمان پارکها و فضاي سبز نيز در اين راستاست تا برحسب وظيفه خود،احداث،نگهداري و تجهيز فضاهاي سبز به مبلمان و تجهيزات پارک را عهده دار شوند.البته در کنار اين،ارائه گل و گياه و خدمات تفريحي و ورزشي در فضاهاي سبز نيز از ديگر وظايف اين سازمان به حساب مي آيد.

مهندس ولی مناف زاده سعید لو در توصیف اهمیت فضای سبز گفت: محيط شهري هميشه محدوديت هايي ايجاد مي کند که از نظر اکولوژيکي و زيست محيطي مغاير با محيطي مناسب براي زيست بشر است.از جمله آلودگي هوا،شدت صوت،مناظر سخت،زشتي ابنيه ها و مصالح ساختماني و ... اينجاست که نقش فضاي سبز در خصوص جذب آلودگي هوا،کاهش آلودگي هاي صوتي به حد استاندارد،نقش جزاير حرارتي،ايجاد طراوت و شادابي آب و هوا و محيط و همچنين ايجاد مناظر و چشم اندازهاي زيبا بيشتر عيان مي شود.

وی بااشاره به اهم کارکرد فضای سبز تصریح کرد: فضای سبز از نظر کارکردي که در جامعه دارد به انواع مختلف دسته بندي مي شود، اما کارکرد اکولوژيکي و اجتماعي فضاي سبز را مي شود از انواع شاخصهاي مهم آن برشمرد.

مهندس مناف زاده با بیان جایگاه سرانه فضای سبز اورمیه افزود: فضاي سبز اروميه از نظر اکولوژيکي با احتساب درختان معابر و پارکها در حدود و توسعه پيش بيني شده براي سال 90 فقط در محدوده قانوني شهرنزديک 600 هکتار مي باشد که براي هر شهروند اروميه ايي نزديک 9 متر فضاي سبز مي رسد.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اورمیه درپایان اعلام کرد: سرانه فضاي سبز برای  هر کشور و هر شهري بر اساس وضعيت و شرايط اقليمي و چند عامل ديگر تعريف مي شود.اين رقم در برخي از کشورها در حد 50 متر پيشنهاد شده اما در کشورمان بين 7 تا 12 مي باشد که با توسعه فضاي سبز طي چند سال اخير و همچنين هدف گذاريهاي صورت گرفته براي توسعه فضاي سبز در سال جاري و سالهاي آتي،مي خواهيم به بالاترين حد فضاي سبز شهري در سطح کشور برسيم.

 

 

 

روابط عمومی سازمان پارکها و فضای سبز ارومیه

نویسنده: روابط عمومی/دوشنبه, 28 مرداد,1392/دسته ها: اخبار شهرداری

تعداد نمایش ها (919)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:
آمار بازدید
دی ان ان