• ورود
  • ENG
  • Search

فراخوان شناسایی شرکت های فعال در زمینه برنامه نویسی و تولید نرم افزار

فراخوان سی و دومین گردهمایی نخستین کنگره بین المللی تخصصی علوم زمین / نجات دریاچه ارومیه

 

دریاچه ارومیه جزو تالابهای بزرگ دنیا با ارزش­های کم نظیر زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی بشمار می رود. تولید آرتمیا، جلبکهای تک سلولی و پرسلولی، وجود انواع نمکهای با ارزش، لجن سیاه با خواص داروئی ویژه و جاذبه های توریستی دریاچه ارومیه، پتانسیلهای اقتصادی  اجتماعی بسیار با ارزشی بودند که در اثر خشک شدن دریاچه رو به نابودی هستند. دریاچه ارومیه به عنوان یک اکوسیستم آبی بی نظیر، فاکتور کلیدی آب و هوای خوب و جذاب منطقه بود، مهاجرت سالانه دهها هزار پرنده به دریاچه ارومیه، آنرا به یک تالاب بین المللی کم نظیر تبدیل کرده بود و فعالیتهای اقتصادی و جذب شدن تعداد کثیری از مردم کشورمان و همچنین گردشگران خارجی به دریاچه ارومیه باعث ایجاد اشتغال و رمز توسعه فرهنگی منطقه بشمار می رفت.  عواملی نظیر تغییر اقلیم، سنتی بودن و راندمان پایین سیستم آبیاری کشاورزی، ناهماهنگی الگوی کشت با شرایط بحرانی منطقه، تخلیه سفره های زیر زمینی و به هم خوردن تعادل بین آبهای سطحی و آبهای زیرزمینی، توسعه غیر مسئولانه سد سازی، انتقال بی رویه آبهای سطحی و زیرزمینی برای مصارف صنعتی و آبزی پروری، عدم مدیریت علمی منابع آبی در شرایط بحرانی و در کل عدم رعایت حق آبه دریاچه باعث تشدید بحران شد.  بنظر می رسد اگر متخصصین و مسئولین محترم برنامه های اجرایی کوتاه مدت فوری برای نجات دریاچه ارومیه ارائه ندهند قطعا منجر به خشک شدن کامل آن خواهد شد و در پی وقوع یک فاجعه زیست محیطی، فاجعه انسانی بزرگتری نیز ممکن است رخ دهد. لذا با توجه به اهمیت موضوع ،همایشی در سطح بین المللی با همکاری سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و دانشگاه ارومیه با عنوان "نجات دریاچه ارومیه" برگزار میگردد و از کلیه متخصصین و افراد صاحب نظر از سراسر دنیا دعوت می کنیم با استفاده از دانش و تجربه خود و ارائه مقالات علمی، دیدگاههای تخصصی و طرحهای اجرایی خود، ما را در یافتن راهکارهای عملی برای خروج از بحران و مدیریت بهینه دریاچه ارومیه یاری برسانند.

اطلاعیه سازمان اتوبوسرانی به منظور انتقال دانشجویان به دانشگاه ها

سازمان اتوبوسرانی شهرداری ارومیه به منظور انتقال دانشجویان به دانشگاه ها، اقدام به راه اندازی سرویس های ویژه ای از محل سازمان پایانه های مسافربری (ترمینال شهرستان ها) نموده است.

این طرح به منظور راهنمایی دانشجویان جدید الورود دانشگاه ارومیه از تاریخ 27/6/92 لغایت 3/7/92 از ساعت 7 صبح الی 15 عصر در محل سازمان پایانه های مسافربری جهت انتقال دانشجویان راه اندازی شده است.

دانشجویان محترم می توانند جهت اطلاع دقیق به اداره روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر و شهرداری ارومیه مراجعه و یا با شماره تلفن 3440620 حاصل نمایند.

لازم به ذکر است این امر خیر با تقبل هزینه شخصی دو نفر از همکاران (آقایان: صادق حسین دوستی و مهدی افشین) تأمین گردیده است.

همه چی از هیچی

پذیرش دانشجو بدون آزمون ورودی در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته

اطلاعیه سازمان پارکها و فضای سبز

 

اطلاعیه

 

 

به استحضار شهروندان محترم می رساند با توجه به حجم زیاد بارش برف در شهر وادامه بارش و تلاش پرسنل سازمان پارکها و فضای سبز و پیمانکاران این سازمان از اولین ساعات بامداد امروز در جهت برف تکانی درختان ، برای جلوگیری از شکستن شاخه های درختان ، از تمامی شهروندان درخواست می نماید از ریختن برف پشت بام ها بر روی تاج درختان که باعث شکستن انها می شود خودداری کرده و با برف تکانی درختان مقابل منازل و مغازه ها این سازمان را در انجام سریعتر وظایف و جلوگیری از آسیب بیشتر درختان یاری رسانند .

                  مناف زاده

                                       مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز ارومیه

فراخوان نورپردازی

 

سازمان زیباسازی در نظر دارد نورپردازی های تقاطع های شهید بهشتی پل قویون، میثم، امام علی (ع)، مادر را به شرکت های واجد شرایط واگذار نماید.

از متقاضیان دعوت می شود جهت ارایه ی طرح های نورپردازی پیشنهادی به صورت حضوری به سازمان زیباسازی مراجعه نمایند.

جهت اطلاعات بیشتر با شماره  40 - 2779639 – 0441 تماس حاصل فرمایند.

فراخوان جشنواره عکس شهر و شهروند

فراخوان جشنواره عکس شهر و شهروند

 

 

 

فراخوان جشنواره عکس شهر و شهروند

 

لطفا ابتدا فایل راهنمای شرایط و ضوابط را از طریق لینک زیر دانلود فرمائید

 

 

 

شرایط و ضوابط

 

هموطنان عزيز مي بايست آثار خود را بر روي لوح فشرده (cd) و با فرمت jpg و دقت حداقل 300dpi عرض حداقل 20 سانتي متر از طريق پست و به آدرس پستي 6133833159 به دبيرخانه جشنواره ارسال نمايند. 


كليه عكاسان خوزستاني مي توانند با مراجعه حضوري به دبيرخانه جشنواره آثار خود را تحويل دهند.

 

 

 

 

 

مسابقه بزرگ طراحی نشان برای شهر جهانی ارومیه

مسابقه بزرگ طراحی نشان برای شهر جهانی ارومیه

 

 

 

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه از بین علاقمندان و طراحان شهر ارومیه برای طراحی نشان شهر دعوت به همکاری کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ارومیه و به نقل از سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه، در فراخوان این سازمان آمده است:

با وجودیکه از کاربرد مفهوم جهانی شدن بیش از چند دهه نمی گذرد اما این مفهوم و تاثیرات آن به طور فزاینده ای در کانون اغلب بحث های سیاسی، اقتصادی و جامعه شناختی قرار دارد.

پژوهش درباره جهانی شدن و شهر نیز از سال های پایان دهه 1980 میلادی به این سو پیشرفت قابل توجهی کرده است و پدیده شهرنشینی در قرن حاضر با پدیده ای به نام جهانی شدن همراه است.

حال این سوال مطرح است که شهرهای آینده عصر جهانی شدن چه هویتی پیدا می کنند و چه سازوکارهایی برای برنامه ریزی و مدیریت این شهرها باید مورد توجه قرار گیرد.

شهری چون ارومیه به عنوان یک شهر با ظرفیت های تاریخی، فرهنگی، اجتماعی و دینی که در مسیر توسعه و ترقی قرار گرفته با چه مولفه هایی در این مسیر قرار می گیرد.

همه این سوالها می تواند در نگاه و هنر هنرمندان عزیز شهرمان تجلی یابد. ما به دنبال نماد و نشانی برای شهرمان می گردیم که آن را در جهان معرفی کنیم.

شرایط فنی و عمومی مسابقه از سوی دبیرخانه به این صورت اعلام شده است:

-نام ارومیه به عنوان مشخصه اصلی و پررنگ طرح با نوشته واضح، درشت و خوانا و به زبان فارسی مدنظر باشد

2-در طراحی از پرداختن به کلیشه های رایج و قلم های متداول فارسی باید پرهیز گردد. ضمن اینکه سادگی، گویایی و زیبایی بصری یک ویژگی مهم است

3-طرح باید قابلیت استفاده به صورت تک رنگ و یا چهاررنگ(تمام رنگی) را داشته باشد.

4-طرح مورد نظر بایستی معرف ارومیه به عنوان یک «شهر جهانی» ( global city) باشد.

5-طراح بایستی برای هرکدام از المان های استفاده شده در طرح توجیه مفهومی،هنری و زیبایی شناختی ارائه نماید

6-استفاده از مظاهر و نمادهای گروهها و مکاتب غیردینی و منحرف در طرح ممنوع است

7-طرح های ارسالی باید قابلیت استفاده به دو زبان فارسی و انگلیسی را داشته باشد.

 بر اساس این گزارش طرح مورد نظر از لحاظ مفهومی بایستی دارای ویژگیهای ذیل باشد:

طرح ارائه شده باید نمایش دهنده  یک یا تعدادی از مفاهیم و زیر به صورت رئال یا مفهومی(انتزاعی) باشد

«جهانی شدن»،«رقابت پذیری شهری»،«دیپلماسی شهری»،«برندسازی شهری»،«شهر و دهکده جهانی»، «شهروند جهانی»،«شهر خلاق و کارآفرین»،« باغشهر جهانی»، « بازاریابی شهری»

و نهایتا اینکه : هدف ما صرفا به دست آوردن یک بیان و نگاه هنری نیست بلکه طرح مورد نظر باید معرف هویت، چشم انداز، ارزش ها و ظرفیت های شهر نیز باشد

این دبیرخاننه از شرکت کنندگان خواسته است تا به تذکرات ذیل در خصوص طرح های مورد نظر توجه نمایند:

1.تمامی حقوق استفاده از نشان های برگزیده درهرزمان به صورت انحصاری به شهرداری ارومیه تعلق خواهد داشت

2.چنانچه نسبت به مالکیت معنوی هریک از آثار ارائه شده هرگونه ادعا و یا شکایتی از سوی دیگران مطرح شود در صورت اثبات این موضوع عواقب حقوقی آن متوجه شرکت کننده و ارائه دهنده طرح بوده و دبیرخانه در حذف این طرح اختیار تام خواهد داشت.

هیات داوران از میان آثار ارسالی سه طرح را به عنوان طرح برگزیده انتخاب خواهند نمود. به نفرات برتر جوایز نفیس اهداء خواهد شد

کلیه شرکت کنندگان لوح تقدیر دریافت خواهند کرد

طرح ها بایستی به صورت فایل و در یکی از فرمت های رایج (jpeg - cdr tiff - ...) و نیز یک نسخه پرینت رنگی به همراه مشخصات طراح و توضیحات طرح ارائه شوند

شرکت کنندگان تا پایان وقت اداری روز شنبه 23 اردیبهشت ماه فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه ارسال نمایند.

همچنین علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر یا شرکت در مسابقه به دبیرخانه مسابقه به نشانی: ارومیه- خیابان آیت الله دستغیب- خیابان دفاع مقدس- سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه مراجعه یا با شماره تلفن های : 2259380 – 09141405487 تماس حاصل فرمایند.

لیست برندگان جوایز خوش حسابی (کسب و پیشه، نوسازی و خودرو) سال 92

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری ارومیه مراسم قرعه کشی جوایز خوش حسابی (کسب و پیشه، نوسازی وخودرو) سال 92 با حضور نمایندگان دادگستری، شهرداری، فرمانداری و صدا و سیمای مرکز استان آذربایجان غربی به صورت زنده در روزهای شنبه و یکشنبه مورخه 20  و 21  اردیبهشت ماه در برنامه آی ایشقی صدا و سیمای مرکز استان آذربایجان غربی پخش گردید. و نفرات برنده به شرح ذیل می باشد

بنا به گزارش همین منبع تمامی برندگان می توانند با داشتن مدارک و مستندات لازم دال بر احراز هویت نامبرده به روابط عمومی شهرداری ارومیه واقع در میدان انقلاب مراجعه فرمایند.

مدارک لازم:

-          کپی شناسنامه و کپی کارت ملی

-          فیش واریزی

-          حضور فیزیکی نفر برنده

 

لیست برندگان جوایز خوش حسابی (کسب و پیشه، نوسازی و خودرو) سال 92 

 

 

اطلاعیه جذب سرباز آتش نشان به صورت امریه

جذب سرباز آتش نشان بصورت امریه سربازی

 

 

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی ارومیه در نظر دارد نسبت به جذب سرباز آتش نشانی (امریه سربازی) از بین مشمولین سرباز وظیفه دیپلم و دیپلم به بالا آماده به خدمت، بصورت امریه جذب نماید. لذا داوطلبان می توانند جهت ثبت نام،ارائه مدارک و کسب اطلاعات بیشتر به کارگزینی سازمان واقع در خیابان چهار راه مدنی و مجاهد پشت شهرداری منطقه2  مراجعه فرمایید.

 

مشمولین

تاریخ اعزام

آخرین مهلت تحویل مدارک

دیپلم (10نفر)

19/07/93

05/05/93

بالای دیپلم (2نفر)

01/08/93

05/05/93

 

تلفن تماس: 2354700-2332720

فایل مبانی اطلاع رسانی

اعلام اسامی برندگان مسابقه (رمضان، ماه بهار قران)

اعلام اسامی برندگان مسابقه (رمضان، ماه بهار قرآن)

 

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری ارومیه، از مجموع 210 نفر شرکت کننده در این مسابقه ،تعداد 10نفر به همه سوالات پاسخ صحیح داده بودند که براساس قرعه کشی صورت گرفته از بین این افراد، نفرات زیر برنده مسابقه شناخته شدند.

1-   سهیل خیری ملت خواه

2-   امیر سیمین زاده

3-   منصور خادم وطن 

4-   معصومه محمدی عیان

5-   زینب سلمانی

6-   احمد قادر

7-   الهام شقاقی

8-   مریم بانک رهایی

9-   کریم هیزمی جعفرزاده

10-                      اکرم سید رضایی

روابط عمومی شهرداری ارومیه، ضمن تبریک به برندگان مسابقه از همه عزیزانی که در این مسابقه شرکت کردند، تشکر و قدردانی می نماید.

 

اصول تبلیغات و روابط عمومی (استاد دکتر افشانی)

برای دریافت فایلهای استاد دکتر افشانی کلیک نمایید

اصول تبلیغات

روابط عمومی

خلاقیت

نهمین دوره مسابقات فوتسال شهرداری کلانشهرهای کشور

 

فراخوان مسابقه نقاشی با موضوع قرآن، رمضان و نماز

سامانه پایش کیفی هوای ارومیه :

آمار بازدید
دی ان ان